Incheiat

Liverpool - Everton. Pontul lui Mihai Mironica

Acțiune

Expertul Intelbet Mihai Mironica, a analizat derby-ul Merseyside si propune o cota de 1.76.

Va invit sa mizati in derbyul Merseyside, Liverpool-Everton, pe un X după 30 de minute, cota fiind de 1,76.

Fiind un derby, se anunta un meci echilibrat, chiar daca gazdele de la Liverpool vin dupa 3 victorii intr-un interval de 8 zile.
Liverpool a facut egal, 0-0, in prima repriza si la precedentul meci tare din Premier League jucat acasa, cu Tottenham.

Liverpool a terminat la egalitate primele 30 de minute si in precedentul meci jucat pe Anfield in Premier League, cu Stoke City, chiar daca a castigat clar la final.

Este un derby echlibrat, Everton aratand si ea ca este capabila de mari meciuri prin calificarea in semifinalele FA Cup dupa 4 ani, eliminand-o in sferturi pe Chelsea.

Everton vine dupa un egal cu Southampton. 6 din ultimele 7 partide jucate intre Liverpool si Everton in campionat s-au terminat la egalitate.
Sunt cativa jucatori indisponibili in cele doua echipe, cam de aceeasi importanta pentru fiecare tabara.