Incheiat

Portugalia - Austria. Pontul lui Julio Salinas

Acțiune

Expertul Intelbet, Julio Salinas, este de parere ca Portugalia va reusi sa castige in al doilea meci din fazele grupelor, contra Austriei.

Grupa F a debutat cu o zi plina de surprize. In primul meci, Austria a pierdut in fata Ungariei, insa golul marcat nu a reflectat realitatea de pe terenul de joc, in conditiile in care austriecii au dominat aceasta intalnire in prima repriza. Austria a inceput bine si repriza secunda, insa Ungaria a reusit sa anticipeze si sa marcheze prima in acest meci, la scurt timp dupa aceea soarta meciului fiind decisa practic de eliminarea austriacului Dragovic.

Meciul Portugaliei a fost unul si mai alarmant. Portughezii au remizat impotriva Islandei, dupa ce au reusit sa deschida scorul printr-un gol marcat de Nani. Cu toate acestea, lipsa de creativitate din partea lui Fernando Santos si intensitatea islandezilor a facut ca scorul final inregistrat pe tabela sa fie 1-1.

Faza grupelor este una relativ scurta, si in ciuda probabilitatii ca la aceata editie a Euro sunt mult mai mari sansele de calificare, ambele Austria si Portugalia vor cauta sa obtina victoria. Conform tiparului si istoriei, echipa condusa de capitanul Cristiano Ronaldo este favorita in acest meci. Deja nu mai are loc de alte greseli si trebuie sa invinga. De aceea sunt de parere ca ei vor iesi in avantaj din aceast meci cu miza incarcata.