Indiciu: tasteaza '@' inainte de numele de utilizator pentru a gasi utilizatorul
Inchide

Clasamente

Liga A
Locul 1  →  finala      Locul 3  →  liga B
Grupa 1
Meciuri
M
Victorii
V
Egaluri
E
Infrangeri
I
Golaveraj
G
Puncte
P
1
Olanda
  2:0 3:0   4 2 1 1
8:4
7
2
Franta
2:1   2:1   4 2 1 1
4:4
7
3
Germania
2:2 0:0     4 0 2 2
3:7
2
Grupa 2
Meciuri
Victorii
Egaluri
Infrangeri
Golaveraj
Puncte
1
Elvetia
  5:2 6:0   4 3 0 1
14:5
9
2
Belgia
2:1   2:0   4 3 0 1
9:6
9
3
Islanda
1:2 0:3     4 0 0 4
1:13
0
Grupa 3
Meciuri
Victorii
Egaluri
Infrangeri
Golaveraj
Puncte
1
Portugalia
  1:0 1:1   4 2 2 0
5:3
8
2
Italia
0:0   1:1   4 1 2 1
2:2
5
3
Polonia
2:3 0:1     4 0 2 2
4:6
2
Grupa 4
Meciuri
Victorii
Egaluri
Infrangeri
Golaveraj
Puncte
1
Anglia
  1:2 2:1   4 2 1 1
6:5
7
2
Spania
2:3   6:0   4 2 0 2
12:7
6
3
Croatia
0:0 3:2     4 1 1 2
4:10
4
Liga B
Locul 1  →  liga A      Locul 3  →  liga C
Grupa 1
Meciuri
M
Victorii
V
Egaluri
E
Infrangeri
I
Golaveraj
G
Puncte
P
1
Ucraina
  1:0 1:0   4 3 0 1
5:5
9
2
Cehia
1:2   1:0   4 2 0 2
4:4
6
3
Slovacia
4:1 1:2     4 1 0 3
5:5
3
Grupa 2
Meciuri
Victorii
Egaluri
Infrangeri
Golaveraj
Puncte
1
Suedia
  2:0 2:3   4 2 1 1
5:3
7
2
Rusia
0:0   2:0   4 2 1 1
4:3
7
3
Turcia
0:1 1:2     4 1 0 3
4:7
3
Grupa 3
Meciuri
Victorii
Egaluri
Infrangeri
Golaveraj
Puncte
1
Bosnia
  1:0 2:0   4 3 1 0
5:1
10
2
Austria
0:0   1:0   4 2 1 1
3:2
7
3
Irlanda de Nord
1:2 1:2     4 0 0 4
2:7
0
Grupa 4
Meciuri
Victorii
Egaluri
Infrangeri
Golaveraj
Puncte
1
Danemarca
  2:0 0:0   4 2 2 0
4:1
8
2
Tara Galilor
1:2   4:1   4 2 0 2
6:5
6
3
Irlanda
0:0 0:1     4 0 2 2
1:5
2
Liga C
Locul 1  →  liga B      Locul 3  →  ratingul pentru Liga D      Locul 4  →  liga D
Grupa 1
Meciuri
M
Victorii
V
Egaluri
E
Infrangeri
I
Golaveraj
G
Puncte
P
1
Scotia
  3:2 2:0   4 3 0 1
10:4
9
2
Israel
2:1   2:0   4 2 0 2
6:5
6
3
Albania
0:4 1:0     4 1 0 3
1:8
3
Grupa 2
Meciuri
Victorii
Egaluri
Infrangeri
Golaveraj
Puncte
1
Finlanda
  1:0 2:0 1:0 6 4 0 2
5:3
12
2
Ungaria
2:0   2:1 2:0 6 3 1 2
9:6
10
3
Grecia
1:0 1:0   0:1 6 3 0 3
4:5
9
4
Estonia
0:1 3:3 0:1   6 1 1 4
4:8
4
Grupa 3
Meciuri
Victorii
Egaluri
Infrangeri
Golaveraj
Puncte
1
Norvegia
  1:0 2:0 1:0 6 4 1 1
7:2
13
2
Bulgaria
1:0   2:1 1:1 6 3 2 1
7:5
11
3
Cipru
0:2 1:1   2:1 6 1 2 3
5:9
5
4
Slovenia
1:1 1:2 1:1   6 0 3 3
5:8
3
Grupa 4
Meciuri
Victorii
Egaluri
Infrangeri
Golaveraj
Puncte
1
Serbia
  2:2 2:1 4:1 6 4 2 0
11:4
14
2
Romania
0:0   0:0 3:0 6 3 3 0
8:3
12
3
Muntenegru
0:2 0:1   2:0 6 2 1 3
7:6
7
4
Lituania
0:1 1:2 1:4   6 0 0 6
3:16
0
Liga D clasamentul retrogradarii
Locul 4  →  liga D
Echipa
Meciuri
M
Victorii
V
Egaluri
E
Infrangeri
I
Golaveraj
G
Puncte
P
1
Grecia
4 2 0 2
3:4
6
2
Albania
4 1 0 3
1:8
3
3
Muntenegru
4 0 1 3
1:5
1
4
Cipru
4 0 1 3
2:7
1
Liga D
Locul 1  →  liga C
Grupa 1
Meciuri
M
Victorii
V
Egaluri
E
Infrangeri
I
Golaveraj
G
Puncte
P
1
Georgia
  2:1 1:0 3:0 6 5 1 0
12:2
16
2
Kazakhstan
0:2   1:1 4:0 6 1 3 2
8:7
6
3
Letonia
0:3 1:1   0:0 6 0 4 2
2:6
4
4
Andorra
1:1 1:1 0:0   6 0 4 2
2:9
4
Grupa 2
Meciuri
Victorii
Egaluri
Infrangeri
Golaveraj
Puncte
1
Belarus
  1:0 0:0 5:0 6 4 2 0
10:0
14
2
Luxemburg
0:2   4:0 3:0 6 3 1 2
11:4
10
3
Moldova
0:0 1:1   2:0 6 2 3 1
4:5
9
4
San-Marino
0:2 0:3 0:1   6 0 0 6
0:16
0
Grupa 3
Meciuri
Victorii
Egaluri
Infrangeri
Golaveraj
Puncte
1
Kosovo
  4:0 2:0 3:1 6 4 2 0
15:2
14
2
Azerbaijan
0:0   2:0 1:1 6 2 3 1
7:6
9
3
Insulele Feroe
1:1 0:3   3:1 6 1 2 3
5:10
5
4
Malta
0:5 1:1 1:1   6 0 3 3
5:14
3
Grupa 4
Meciuri
Victorii
Egaluri
Infrangeri
Golaveraj
Puncte
1
Macedonia
  2:0 4:0 4:1 6 5 0 1
14:5
15
2
Armenia
4:0   0:1 2:1 6 3 1 2
14:8
10
3
Gibraltar
0:2 2:6   2:1 6 2 0 4
5:15
6
4
Liechtenstein
0:2 2:2 2:0   6 1 1 4
7:12
4

Arhiva meciurilor

Final
9 iunie 2019 Scor 1 × 2 S 2.5 P 2.5
21:45 Portugalia — Olanda
1
:
0
2,33 3,30 3,20 1,84 2,02
Match for third place
9 iunie 2019
16:00 Elvetia — Anglia
0
:
0
0
:
0
ET
5
:
6
P
3,50 3,60 2,05 2,11 1,76
1/2 finals
6 iunie 2019
21:45 Olanda — Anglia
1
:
1
2
:
0
ET
3,05 3,28 2,55 1,78 2,15
5 iunie 2019
21:45 Portugalia — Elvetia
3
:
1
1,82 3,50 5,10 1,71 2,28
Etapa 6
20 noiembrie 2018
21:45 Serbia — Lituania
4
:
1
1,08 10,50 29,00 2,75 1,45
21:45 Muntenegru — Romania
0
:
1
3,05 2,95 2,55 1,47 2,70
21:45 Malta — Insulele Feroe
1
:
1
3,55 3,05 2,25 1,43 2,75
21:45 Kosovo — Azerbaijan
4
:
0
1,83 3,35 4,80 1,56 2,40
21:45 Scotia — Israel
3
:
2
1,75 3,45 5,10 1,71 2,25
21:45 Portugalia — Polonia
1
:
1
1,65 3,55 6,25 1,74 2,10
21:45 Suedia — Rusia
2
:
0
2,00 3,20 4,20 1,55 2,48
19 noiembrie 2018
21:45 Bulgaria — Slovenia
1
:
1
1,67 3,55 5,80 1,62 2,30
21:45 Cipru — Norvegia
0
:
2
7,00 4,20 1,49 1,75 2,08
21:45 Macedonia — Gibraltar
4
:
0
1,07 11,50 30,00 3,50 1,29
21:45 Liechtenstein — Armenia
2
:
2
11,00 5,40 1,29 2,12 1,69
21:45 Danemarca — Irlanda
0
:
0
1,54 3,75 7,50 1,60 2,35
21:45 Germania — Olanda
2
:
2
1,95 3,70 4,05 2,28 1,65
21:45 Cehia — Slovacia
1
:
0
2,33 3,20 3,20 1,68 2,20
19:00 Andorra — Letonia
0
:
0
4,40 2,95 2,05 1,35 3,05
19:00 Georgia — Kazakhstan
2
:
1
1,73 3,45 5,25 1,62 2,28
18 noiembrie 2018
21:45 Ungaria — Finlanda
2
:
0
2,28 3,10 3,45 1,50 2,55
21:45 Grecia — Estonia
0
:
1
1,33 4,60 11,50 1,62 2,35
21:45 Elvetia — Belgia
5
:
2
3,65 3,45 2,05 1,85 1,97
19:00 Moldova — Luxemburg
1
:
1
2,45 3,05 3,20 1,48 2,60
19:00 San-Marino — Belarus
0
:
2
34,00 11,50 1,08 2,80 1,41
19:00 Irlanda de Nord — Austria
1
:
2
3,00 3,15 2,48 1,59 2,43
16:00 Anglia — Croatia
2
:
1
1,82 3,70 4,30 2,00 1,82
Etapa 5
17 noiembrie 2018
21:45 Romania — Lituania
3
:
0
1,23 5,60 17,00 1,82 1,98
21:45 Albania — Scotia
0
:
4
3,00 3,00 2,60 1,46 2,70
21:45 Italia — Portugalia
0
:
0
2,15 3,15 3,70 1,56 2,45
19:00 Azerbaijan — Insulele Feroe
2
:
0
1,55 3,80 7,00 1,59 2,30
19:00 Malta — Kosovo
0
:
5
8,25 4,35 1,40 1,67 2,14
19:00 Turcia — Suedia
0
:
1
2,38 3,20 3,10 1,68 2,20
16:00 Serbia — Muntenegru
2
:
1
1,36 4,70 9,50 1,90 1,90
16 noiembrie 2018
21:45 Slovenia — Norvegia
1
:
1
3,95 3,10 2,10 1,41 2,95
21:45 Gibraltar — Armenia
2
:
6
11,00 5,25 1,31 2,00 1,79
21:45 Liechtenstein — Macedonia
0
:
2
11,00 5,25 1,31 1,86 1,95
21:45 Tara Galilor — Danemarca
1
:
2
2,90 3,00 2,65 1,46 2,75
21:45 Olanda — Franta
2
:
0
2,90 3,30 2,45 1,96 1,85
21:45 Slovacia — Ucraina
4
:
1
2,30 3,10 3,40 1,50 2,63
21:45 Cipru — Bulgaria
1
:
1
3,15 3,10 2,40 1,56 2,45
15 noiembrie 2018
21:45 Ungaria — Estonia
2
:
0
1,36 4,70 9,00 1,74 2,10
21:45 Austria — Bosnia
0
:
0
2,00 3,35 4,00 1,68 2,25
21:45 Grecia — Finlanda
1
:
0
2,05 3,10 4,20 1,40 2,95
21:45 Luxemburg — Belarus
0
:
2
3,20 3,15 2,50 1,48 2,65
21:45 San-Marino — Moldova
0
:
1
21,00 6,75 1,17 1,93 1,83
21:45 Belgia — Islanda
2
:
0
1,13 9,00 23,00 2,95 1,41
21:45 Croatia — Spania
3
:
2
4,20 3,40 1,92 1,72 2,14
21:45 Andorra — Georgia
1
:
1
11,50 4,55 1,34 1,48 2,65
17:00 Kazakhstan — Letonia
1
:
1
1,52 3,95 6,65 1,64 2,30
Etapa 4
16 octombrie 2018
21:45 Letonia — Georgia
0
:
3
4,40 3,05 2,00 1,42 2,95
21:45 Franta — Germania
2
:
1
1,95 3,60 3,85 2,05 1,78
21:45 Gibraltar — Liechtenstein
2
:
1
3,60 3,00 2,30 1,40 2,88
21:45 Ucraina — Cehia
1
:
0
1,67 3,70 5,65 1,67 2,28
21:45 Irlanda — Tara Galilor
0
:
1
2,33 2,80 3,70 1,34 3,30
21:45 Norvegia — Bulgaria
1
:
0
1,61 3,55 7,00 1,46 2,70
21:45 Slovenia — Cipru
1
:
1
1,66 3,65 5,95 1,63 2,28
19:00 Armenia — Macedonia
4
:
0
2,85 3,10 2,63 1,58 2,30
17:00 Kazakhstan — Andorra
4
:
0
1,24 5,30 16,25 1,58 2,35
15 octombrie 2018
21:45 Belarus — Moldova
0
:
0
1,58 3,55 7,00 1,53 2,50
21:45 Luxemburg — San-Marino
3
:
0
1,02 19,75 46,00 3,45 1,29
21:45 Islanda — Elvetia
1
:
2
4,65 3,55 1,80 1,66 2,23
21:45 Finlanda — Grecia
2
:
0
2,75 2,80 2,95 1,37 3,10
21:45 Estonia — Ungaria
3
:
3
5,30 3,30 1,79 1,43 2,80
21:45 Spania — Anglia
2
:
3
1,57 3,90 6,25 1,90 1,91
21:45 Bosnia — Irlanda de Nord
2
:
0
1,67 3,40 6,40 1,57 2,43
14 octombrie 2018
21:45 Polonia — Italia
0
:
1
3,15 3,15 2,40 1,63 2,28
21:45 Israel — Albania
2
:
0
1,90 3,35 4,45 1,61 2,35
21:45 Lituania — Muntenegru
1
:
4
4,50 3,35 1,87 1,50 2,60
19:00 Azerbaijan — Malta
1
:
1
1,28 5,10 14,00 1,78 1,98
19:00 Insulele Feroe — Kosovo
1
:
1
4,55 3,50 1,88 1,58 2,35
19:00 Rusia — Turcia
2
:
0
2,28 3,20 3,45 1,68 2,20
16:00 Romania — Serbia
0
:
0
3,15 3,25 2,33 1,62 2,33
Etapa 3
13 octombrie 2018
21:45 Irlanda — Danemarca
0
:
0
3,55 2,95 2,35 1,48 2,70
21:45 Macedonia — Liechtenstein
4
:
1
1,10 9,50 25,00 2,55 1,53
21:45 Bulgaria — Cipru
2
:
1
1,59 3,70 7,00 1,68 2,20
21:45 Olanda — Germania
3
:
0
3,25 3,60 2,15 2,12 1,73
19:00 Georgia — Andorra
3
:
0
1,15 7,00 23,75 1,68 2,15
19:00 Letonia — Kazakhstan
1
:
1
2,90 2,95 2,70 1,43 2,85
19:00 Armenia — Gibraltar
0
:
1
1,08 12,00 34,25 2,95 1,38
19:00 Norvegia — Slovenia
1
:
0
1,56 3,90 6,75 1,69 2,18
16:00 Slovacia — Cehia
1
:
2
2,08 3,30 3,70 1,63 2,28
12 octombrie 2018
21:45 Estonia — Finlanda
0
:
1
4,50 3,05 2,00 1,38 3,00
21:45 Belarus — Luxemburg
1
:
0
1,61 3,60 6,10 1,67 2,25
21:45 Grecia — Ungaria
1
:
0
1,70 3,50 5,50 1,51 2,55
21:45 Moldova — San-Marino
2
:
0
1,07 12,75 48,25 2,65 1,46
21:45 Belgia — Elvetia
2
:
1
1,48 4,40 7,00 2,05 1,79
21:45 Croatia — Anglia
0
:
0
2,75 3,00 2,75 1,58 2,38
21:45 Austria — Irlanda de Nord
1
:
0
1,57 3,65 7,00 1,60 2,35
11 octombrie 2018
22:45 Rusia — Suedia
0
:
0
2,25 3,15 3,45 1,65 2,25
21:45 Muntenegru — Serbia
0
:
2
3,95 3,25 2,05 1,58 2,38
21:45 Lituania — Romania
1
:
2
6,75 3,45 1,62 1,51 2,60
21:45 Israel — Scotia
2
:
1
3,20 3,05 2,45 1,53 2,50
21:45 Insulele Feroe — Azerbaijan
0
:
3
3,00 3,00 2,60 1,45 2,75
21:45 Kosovo — Malta
3
:
1
1,22 6,05 14,25 1,92 1,80
21:45 Polonia — Portugalia
2
:
3
2,85 3,10 2,65 1,58 2,38
Etapa 2
11 septembrie 2018
21:45 Bosnia — Austria
1
:
0
2,80 3,15 2,60 1,71 2,15
21:45 San-Marino — Luxemburg
0
:
3
25,00 7,50 1,15 2,12 1,69
21:45 Finlanda — Estonia
1
:
0
1,52 3,80 7,25 1,53 2,50
21:45 Ungaria — Grecia
2
:
1
3,15 3,00 2,50 1,40 3,00
21:45 Moldova — Belarus
0
:
0
3,95 3,10 2,14 1,44 2,70
21:45 Islanda — Belgia
0
:
3
11,25 6,00 1,24 2,25 1,65
21:45 Spania — Croatia
6
:
0
1,56 3,85 6,50 1,87 1,95
10 septembrie 2018
21:45 Malta — Azerbaijan
1
:
1
5,80 3,30 1,75 1,42 2,75
21:45 Kosovo — Insulele Feroe
2
:
0
1,68 3,60 5,50 1,54 2,40
21:45 Serbia — Romania
2
:
2
1,47 4,20 7,00 1,72 2,12
21:45 Suedia — Turcia
2
:
3
1,83 3,35 4,60 1,58 2,38
21:45 Muntenegru — Lituania
2
:
0
1,38 4,40 11,75 1,68 2,20
21:45 Andorra — Kazakhstan
1
:
1
8,25 3,50 1,54 1,43 2,95
21:45 Portugalia — Italia
1
:
0
2,40 3,00 3,20 1,56 2,45
21:45 Scotia — Albania
2
:
0
1,60 3,60 6,35 1,58 2,35
9 septembrie 2018
21:45 Liechtenstein — Gibraltar
2
:
0
1,48 3,85 8,00 1,63 2,20
21:45 Cipru — Slovenia
2
:
1
3,80 3,10 2,10 1,53 2,50
21:45 Franta — Olanda
2
:
1
1,51 4,10 6,75 1,98 1,83
19:00 Macedonia — Armenia
2
:
0
1,85 3,35 4,60 1,59 2,30
19:00 Bulgaria — Norvegia
1
:
0
3,30 3,15 2,25 1,60 2,33
19:00 Danemarca — Tara Galilor
2
:
0
2,10 3,20 3,65 1,58 2,38
19:00 Georgia — Letonia
1
:
0
1,41 4,45 9,75 1,61 2,25
16:00 Ucraina — Slovacia
1
:
0
1,87 3,30 4,50 1,56 2,55
Etapa 1
8 septembrie 2018
21:45 Luxemburg — Moldova
4
:
0
2,25 3,00 3,55 1,41 2,90
21:45 Anglia — Spania
1
:
2
2,60 3,05 2,90 1,63 2,28
21:45 Estonia — Grecia
0
:
1
5,55 3,05 1,80 1,38 3,00
19:00 Belarus — San-Marino
5
:
0
1,05 16,00 57,25 3,65 1,28
19:00 Elvetia — Islanda
6
:
0
1,49 4,00 7,00 1,70 2,17
19:00 Finlanda — Ungaria
1
:
0
2,25 3,10 3,45 1,53 2,50
16:00 Irlanda de Nord — Bosnia
1
:
2
3,45 2,95 2,30 1,40 2,95
7 septembrie 2018
21:45 Italia — Polonia
1
:
1
1,55 3,75 7,00 1,62 2,32
21:45 Turcia — Rusia
1
:
2
2,14 3,20 3,60 1,61 2,33
21:45 Insulele Feroe — Malta
3
:
1
1,67 3,45 5,75 1,41 2,90
21:45 Albania — Israel
1
:
0
2,35 3,05 3,30 1,49 2,60
21:45 Lituania — Serbia
0
:
1
11,00 4,95 1,34 1,91 1,92
21:45 Romania — Muntenegru
0
:
0
1,67 3,50 5,95 1,54 2,48
19:00 Azerbaijan — Kosovo
0
:
0
2,45 3,00 3,15 1,47 2,65
6 septembrie 2018
21:45 Germania — Franta
0
:
0
2,40 3,40 2,85 2,02 1,81
21:45 Cehia — Ucraina
1
:
2
2,80 3,05 2,70 1,51 2,55
21:45 Tara Galilor — Irlanda
4
:
1
1,77 3,20 5,40 1,40 3,00
21:45 Gibraltar — Macedonia
0
:
2
29,50 9,25 1,09 2,85 1,45
21:45 Slovenia — Bulgaria
1
:
2
2,14 3,00 3,85 1,49 2,65
21:45 Norvegia — Cipru
2
:
0
1,32 4,95 11,25 1,74 2,14
21:45 Letonia — Andorra
0
:
0
1,24 5,30 17,75 1,58 2,30
19:00 Armenia — Liechtenstein
2
:
1
1,14 8,00 26,00 2,50 1,50
17:00 Kazakhstan — Georgia
0
:
2
2,70 3,05 2,85 1,50 2,50

Despre turneu

UEFA a înfiinţat o nouă competiţie, Liga Naţiunilor. Aceasta va debuta în luna septembrie 2018, în timp ce preliminariile pentru Euro 2020, vor începe în luna martie, dar în 2019.


55 de echipe naţionale din Europa, au fost împărţite în 4 ligi - A, B, C şi D în funcţie de coeficientul FIFA. Fiecare ligă va fi împărţită la rândul ei în patru grupe diferite. Câştigătoarele de grupe vor juca în semifinale şi apoi în finala categoriei din care fac parte. Fiecare ligă va avea astfel câte o câştigătore, care are asigurată calificarea la Euro 2020. Câştigătoarele grupelor din Ligile B, C şi D vor urca o treaptă la următoarea ediţie, în timp ce ultimele clasate din A, B şi C, vor retrograda.


Liga A va avea cele mai bune 12 echipe europene, Liga B va fi compusă tot din 12 naţionale, Liga C va avea 15 selecţionate, iar Liga D din 16. Liga A şi B vor fi alcătuite din patru grupe a câte trei echipe. Liga C va avea trei grupe de patru echipe şi una de trei, iar Liga D va fi alcătuită din patru grupe a câte patru echipe.


La Euro 2020 vor participa 24 de ţări, din care 20 se vor califica în urma preliminariilor clasice, însă 4 vor obţine calificarea datorită Ligii Naţiunilor.

Folosim cookie-uri pentru imbunatatirea experientei. Continuarea navigarii implica accceptul dvs. 
Mai multe informatii
Accept