Biletul Zilei - 25 decembrie 2018

Expertul Legalbet, Paul, va recomanda Biletul Zilei - 25 decembrie 2018, format din doua evenimente din baschet, New York Knicks - Milwaukee Bucks si Houston Rockets - Oklahoma City Thunder, la o cota totala de 3.57.

New York Knicks - Milwaukee Bucks (ora 19:00)

Oaspetii au pierdut in urma cu doua zile la Miami, dar au ramas pe locul secund in Conferinta de Est, cu un bilant de 22 de victorii si 10 infrangeri. Ce ne-a surprins cel mai mult n-a fost insa esecul, ci scorul, 94-87 pentru Heat. Iar Giannis a avut doar 9 puncte, cu 3/12 din actiune. Doar a treia oara in sezon cand Bucks marcheaza sub 100 de puncte. Gazdele din "Madison Square Garden" se afla pe locul 13 in Conferinta de Est si au patru infrangeri la rand, incasand in toate cel putin 110 puncte. Cu doar 9 victorii in 34, Knicks nu prea sperie pe nimeni. Mai ales ca-n ultimele cinci partide acasa, au luat mereu de la 110 puncte in sus. Au fost doua dueluri directe pana acum, 124-113 pentru Milwaukee si 136-134, dupa prelungiri, pentru New York. Este posibil sa asistam la un nou duel cu multe puncte.

Houston Rockets - Oklahoma City Thunder (ora 22:00)

Accidentarea lui Chris Paul a dat putin peste cap toate liniile de la acest duel. Evident, cele ale lui Harden au crescut foarte mult, iar ele nu mai par de jucat. Mai ales ca vorbim de doua formatii de play-off, deci se poate intampla orice. OKC este pe locul 3 in Vest, cu 21 de victorii si 11 infrangeri, in timp ce Rockets se afla pe 8, cu 17 victorii si 15 infrangeri. Dar revenind la ce "line-up" va avea Houston in seara asta, ne intrebam cine va controla mingea pe langa Harden? Raspunsul este evident Gordon, iar asta s-a mai intamplat in acest sezon cand Paul a lipsit. Ne asteptam de la acesta sa joace +30 de minute si sa-si depaseasca media de 2 pase din acest sezon.