Fotbal

Claudiu Petrila va rata restul sezonului după accidentarea suferită în meciul cu Dinamo

Claudiu Petrila va fi indisponibil pentru restul sezonului, în urma accidentării suferite în derby-ul pierdut de Rapid contra lui Dinamo, scor 1-3. Atacantul lateral a părăsit terenul în lacrimi în minutul 81 al partidei de duminică, iar investigațiile medicale au confirmat existența unei leziuni musculare.

Din păcate, Claudiu nu va mai fi disponibil în acest sezon, iar durata estimativă a recuperării va fi stabilită în perioada următoare. Multă sănătate și recuperare rapidă, Claudiu!, se arată în comunicatul oficial emis de clubul giuleștean după efectuarea investigațiilor.

Jucătorul adus de la CFR Cluj pentru suma de 750.000 de euro a devenit un om de bază în echipa antrenată de Costel Gâlcă. Până la momentul accidentării, Petrila a adunat 102 meciuri în tricoul Rapidului, reușind să marcheze 19 goluri și să ofere 31 de pase decisive pentru formația din Giulești.

  • La CFR Cluj, Claudiu Petrila a bifat 128 prezențe în toate competițiile, reușind să înscrie 15 goluri și să ofere 12 pase decisive.
  • În perioada în care a fost împrumutat la formația Sepsi OSK, atacantul lateral a jucat 26 de meciuri și a contribuit cu 5 reușite.
Sursă: Sport.ro