Cota 2 - 15 septembrie 2018

Expertul Legalbet, Paul, va recomanda Cota 2 - 15 septembrie 2018, formata din doua meciuri din Premier League, Tottenham - Liverpool si Manchester City - Fulham.

Tottenham - Liverpool (ora 14:30)

Pe Wembley, avem un duel intre doua formatii care aproape sigur se vor lupta pentru titlu in acest sezon. Tottenham a inceput stagiunea cu trei victorii la rand, insa chiar inainte de pauza internationala, a pierdut surprinzator la Watford, dupa ce-a deschis scorul. Alli si Lloris sunt marile absente pentru Pochettino, dar chiar si asa, Spurs arata foarte bine in orice compartiment. Liverpool este pe primul loc in Premier League, iar trupa lui Klopp acolo vrea sa ramana. A invins tot pana acum, reusind sa castige chiar si atunci cand n-a jucat senzational.

In stagiunea precedenta, Tottenham a batut acasa cu 4-1, iar pe Anfield am vazut o remiza, 2-2. Sunt doua echipe croite pentru fotbalul spectacol, iar pentru noi este bine ca aceasta disputa vine devreme in sezon, deoarece nu va fi atat de mare presiunea pe jucatori.

Manchester City - Fulham (ora 17:00)

City a facut deja un pas gresit in acest sezon, un 1-1 la Wolverhampton, iar baietii lui Guardiola cauta sa nu repete greseala. Mai ales ca-n runda precedenta erau s-o comita tot la o disputa acasa, contra celor de la Newcastle. Au dominat tot meciul, insa scorul final a fost strans, 2-1 pentru "cetateni". Fulham joaca foarte deschis, ne dam seama de asta si dupa golaveraj, 7-9 dupa 4 runde, 4 puncte adunate. Sub comanda lui Jokanovic, sarb de-al sau, Mitrovic dovedeste ca este un atacant de rasa. Asteptam mai multe de la Sessegnon, iar tanarul de 18 ani poate sa produca fotbal de calitate daca primeste minute.

Vom avea multe actiuni de poarta si chiar daca City va fi cu posesia, oaspetii nu se vor apara tot timpul. Nu m-ar surprinde sa incerce de cateva ori poarta lui Ederson in primele minute.