Biletul Zilei - 23 Octombrie 2018

Expertul Legalbet, Paul, va recomanda Biletul Zilei - 23 Octombrie 2018, format din doua partide din Champions League, Real Madrid - Plzen si Sahtior - Manchester City, la o cota totala de 3.74.

Real Madrid - Plzen (ora 22:00)

Dupa cinci partide fara victorie, putem sa afirmam cu siguranta ca trupa madrilena este in criza. Weekend-ul urmator urmeaza "El Clasico", insa baietii lui Lopetegui sigur se gandesc doar la urmatoarea disputa. In LaLiga, au pierdut, surprinzator, acasa, cu Levante, scor 1-2. Defensiva a fost groaznica, atacul n-a fost productiv. Real a inceput cu Bale si Kroos pe banca, doar primul intrand in cea de-a doua repriza, dar fara sa produca vreo schimbare semnificativa. Madrilenii au sutat de 12 ori pe poarta adversa, insa au marcat doar prin Marcelo, spre finalul intalnirii.

Plzen pare "ciuca bataii" in aceasta grupa de Champions League. Asta desi puteau sa invinga pe CSKA in prima partida, dar au luat golul 2 in minutele de prelungire. Totusi, rusii au dominat disputa, avand 7 suturi pe poarta. La Roma, Plzen a luat bataie cu 5-0, romanii sutand de 13 ori pe poarta cehilor.

Viktoria vine dupa un egal la Bohemias 1905, 2-2, meci in care gazdele au avut 7 suturi pe poarta. Real este un animal ranit si nu se va da la o parte daca e rost de multe goluri in acest duel.

Sahtior - Manchester City (ora 22:00)

Cele doua formatii s-au mai intalnit si anul trecut in grupe, City castigand acasa cu 2-0, dar cedand in deplasare, scor 1-2. Era insa ultima runda, iar baietii lui Pep au mers relaxati in Ucraina. Poate de aceea au sutat doar de 2 ori pe spatiul portii adverse, Sahtior avand 6 astfel de suturi. In tur, avusesem 10 mingi cadrate pe poarta. Oaspetii au trei puncte in grupa de CL si vin dupa o victorie clara in campionat, 5-0, acasa, cu Burnley. De cealalta parte, Sahtior a fost protagonista a doua remize foarte spectaculoase, 2-2 ambele, si vine si ea tot dupa o victorie in competitia interna, 1-0 cu Desna.

Mizez pe faptul ca desi City va incerca sa aiba posesia, vom avea mult mai multe momente de contraatac, cele doua formatii ducand repede mingea de la o poarta la cealalta. In aceste conditii, cu spatiu in fata, si englezii ar trebui sa suteze destul de des la poarta. Cota este mult prea buna pentru a nu fi luata.