Biletul Zilei - 15 februarie 2019

Expertul Legalbet, Paul, va recomanda Biletul Zilei - 15 februarie 2019, format din doua evenimente, Juventus - Frosinone si Eibar - Getafe, la o cota totala de 2.93.

Juventus - Frosinone (ora 21:30)

Oaspetii se afla in continuare pe penultimul loc in Serie A, cu 16 puncte adunate in 23 de etape, golaveraj 17-43, dar au obtinut doua victorii in ultimele trei partide. Ultima a fost la Sampdoria, scor 1-0, gratie golului inscris de Ciofani in prima repriza. A fost si singurul sut pe poarta tras de Frosinone. Ofensiva ramane insa cea mai slaba din campionat.

Dincolo, pe Juventus o asteapta un meci important in Champions League, cu Atletico Madrid. Si cum in campionat ramane un avantaj de 11 puncte fata de urmatoarea clasata, este de asteptat ca "Batrana Doamna" sa trimita multe rezerve pe teren. Dar asta nu inseamna ca Frosinone va scapa prea usor. Acei jucatori sunt mai motivati decat titularii, sperand ca o prestatie buna le va da sansa sa apara si-n cea mai importanta competitie europeana intercluburi. In tur, Juve a invins cu 2-0.

Eibar - Getafe (ora 22:00)

Dupa doua rezultate mai putin convingatoare, Getafe a reusit sa invinga Celta Vigo, acasa, 3-1, si sa pastreze magia. Se afla pe locul 5, cu 35 de puncte acumulate in 23 de runde, golaveraj 28-19, la doar 2 puncte de Sevilla, care ocupa ultima pozitie ce duce in Champions League.

Eibar are patru meciuri fara infrangere la rand si a urcat pe locul 10 in LaLiga, cu 30 de puncte, golaveraj 31-32. In ultima etapa, a remizat, la Sevilla, 2-2, desi a avut 2-0 pana in minutul 88. Vedem cum distanta dintre cele doua echipe este foarte mica, asa ca dorinta de-a pune mana pe toate cele trei puncte este reala in ambele tabere. Getafe n-a marcat in ultimele doua deplasari, insa are o medie de 1 gol per meci. Cred ca ne asteapta o disputa mai frumoasa decat anticipeaza multi. In tur, Getafe a castigat cu 2-0, intr-o partida cu doar 4 suturi pe poarta.

Juventus - Frosinone: Juventus peste 2,5 goluri, cota 1.74

Eibar - Getafe: peste 7,5 suturi pe poarta, cota 1.68