Un parior a jucat scor exact 3-0, pentru Roma şi Juve. A pierdut 8.296 de euro în prelungiri...

Marţi şi miercuri au avut loc meciurile retur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor, în care era de aşteptat ca după rezultatele din tur, să se califice în semifinale Bayern München (2-1 în deplasare cu FC Sevilla), FC Barcelona (4-1 acasă cu AS Roma), Real Madrid (3-0 în deplasare cu Juventus Torino) şi FC Liverpool (3-0 acasă cu Manchester City). Nu a fost însă aşa, pentru că pe "Stadio Olimpico", AS Roma a învins-o incredibil pe FC Barcelona cu scorul de 3-0, după un meci extraordinar.

Barça eliminată, Real Madrid ajutată de arbitri

Cele mai "nebune" partide din sferturile de finală ale Ligii Campionilor au fost AS Roma - FC Barcelona 3-0 şi Real Madrid - Juventus Torino 1-3. Pe "Stadio Olimpico", echipa antrenată de Eusebio Di Francesco a deschis rapid scorul prin Edin Džeko (6), iar Daniele De Rossi a majorat diferenţa după pauză (58 penalty), pentru ca golul victoriei să fie reuşit de grecul Kostas Manolas (82), cu capul, în urma unui corner executat de turcul Cengiz Ünder. Pe "Santiago Bernabéu", Real Madrid a crezut că după succesul cu 3-0 din tur de la Torino, nu va avea emoţii acasă cu Juventus, însă echipa antrenată de Massimiliano Allegri a reuşit ceea ce puţini mai credeau, să întoarcă scorul din tur, prin golurile marcate de croatul Mario Mandžukić (2, 37), ambele cu capul şi de francezul Blaise Matuidi (61), după o eroare a portarului Keylor Navas. Real Madrid, deţinătoarea trofeului, s-a calificat însă dramatic în semifinalele Ligii Campionilor, după un penalty controversat acordat de englezul Michael Oliver, care a fost transformat de Cristiano Ronaldo în minutul 90+8.

A mizat 2 euro pe victorii cu 3-0 pentru AS Roma şi Juventus

Un parior a mizat 2 euro pe două meciuri din Liga Campionilor, unde a jucat scor exact la AS Roma - FC Barcelona 3-0, cota 61.00 şi Real Madrid - Juventus Torino 0-3, cota 68.00. Pariul a fost plasat la agenţia Better. Marţi seară a ieşit acel fantastic 3-0 al "giallorossi", însă probabil pariorul nu credea că minunea va fi şi pe "Santiago Bernabéu". Acesta a avut pulsul la maximum după ce "bianconeri" au avut 1-0, 2-0 şi 3-0. Partida a intrat în prelungiri, iar pariorul îşi freca mâinile de bucurie, gândindu-se că cele două predicţii "nebune" ale sale îi vor aduce un profit de 8.296 de euro. Nu a fost însă aşa, pentru că arbitrul Michael Oliver a dictat un penalty la duelul dintre Lucas Vázquez şi Mehdi Benatia, care putea să nu-l acorde, astfel că scorul final a fost 1-3 nu 0-3, iar biletul necâştigător...