Pontul Zilei - 27 iunie 2019

Expertul Legalbet, Karbacher, vă recomandă Pontul Zilei de joi, 27 iunie 2019, care vine de la meciul Barry Town United - Cliftonville Belfast (ora 20:30), din runda preliminară Europa League, care va avea loc pe stadionul "Jenner Park" din Barry.

Pariază acum pe meciul Barry Town United - Cliftonville Belfast!

Barry Town United a terminat pe locul 3 în clasament, având 56p, după The New Saints 74p şi Connah's Quay 62p. Echipa antrenată de Gavin Chesterfield a avut 17 victorii, 5 egaluri şi 10 înfrângeri, golaveraj 54-51. În pauza de vară, "Linnets" au jucat 3 partide amicale, 1-3 cu Newtown AFC, 1-6 cu The New Saints şi 1-2 cu Ballymena United.

► Top 5 Barry Town United Football Club

• a terminat pe locul 3 în campionatul Ţării Galilor
  • are 4 înfrângeri şi un egal în ultimele 5 meciuri oficiale şi amicale
  • a avut 4 înfrângeri în 11 meciuri jucate acasă în campionatul Ţării Galilor
  • ultimul adversar din cupele europene a fost Vardar Skopje (0-3 şi 2-1) în sezonul 2003-2004
  • manşa a doua cu Cliftonville Belfast va avea loc pe 4 iulie 2019 pe stadionul "Solitude"

Conform casei de pariuri Fortuna (click aici pentru recenzie), Barry Town United are cota 2.60 pentru un succes iar Cliftonville Belfast are cota 2.45 pentru o victorie. Egalul este cotat cu 3.40.

Câştigătoarea dintre Barry Town United şi Cliftonville Belfast va juca în turul I preliminar al Europa League cu FK Haugesund (Norvegia)

Cliftonville Belfast a terminat pe locul 5 în clasament, având 68p, după Linfield Belfast 85p, Ballymena United 75p, Glenavon FC 70p şi Crusaders Belfast 68p. Echipa antrenată de Paddy McLaughlin a avut 19 victorii, 4 egaluri şi 15 înfrângeri, golaveraj 70-66. "The Reds" au jucat două meciuri de play-off, pentru a se califica în Europa League, 5-3 după prelungiri cu Coleraine FC în semifinale şi 2-0 cu Glentoran Belfast după prelungiri.