Pontul Zilei - 24 iulie 2019

Expertul Legalbet, Karbacher, vă recomandă Pontul Zilei de miercuri, 24 iulie 2019, care vine de la meciul Ferencvárosi TC - Valletta FC (ora 21:00), din manşa întâi a turului II preliminar al Ligii Campionilor, care va avea loc pe stadionul "Groupama Aréna" din Budapesta.

Pariază acum pe meciul Ferencvárosi TC - Valletta FC!

Ferencvárosi TC a eliminat-o în turul I preliminar pe campioana Bulgariei, Ludogorets Razgard, cu scorul general de 5-3. În tur, la Budapesta, ungurii s-au impus cu 2-1, prin golurile marcate de Tokmac Nguen (6) şi Tamás Priskin (65), în timp ce pentru bulgari a marcat Jakub Świerczok (31). În returul de la Razgard, "Fradi" a condus cu 2-0 (Ihor Kharatin 17, Michal Škvarka 21), Lodogorets a punctat şi ea prin Georgi Terziev (24), iar în minutul 29 a ratat un penalty prin Jakub Świerczok. După pauză "" au înscris din nou prin Tokmac Nguen (48), rezolvând problema calificării. În minutul 82, Cosmin Moţi de la "The Eagles" a fost eliminat. Echipa antrenată de ucraineanul Serhiy Rebrov încă nu are meciuri oficiale, NB I urmând a începe la începutul lunii august

► Top 5 Ferencvárosi Torna Club

• a terminat pe primul loc în NB I, cu 74p, având 13p avans faţă de MOL Vidi FC
  • a avut în sezonul trecut cele mai multe victorii, cel mai bun atac şi apărare din NB I
  • a eliminat-o în eliminat-o în turul I preliminar al Ligii Campionilor pe Ludogorets Razgard
  • a fost eliminată în 2018 în turul I preliminar al Europa League de Maccabi Tel Aviv
  • va juca în prima etapă din NB I cu Debrecen VSC (acasă)

Conform casei de pariuri Fortuna (click aici pentru recenzie), Ferencvárosi TC are cota 1.21 pentru un succes iar Valletta FC are cota 12.50 pentru o victorie. Egalul este cotat cu 6.80

Învingătoarea dintre Ferencvárosi TC şi Valletta FC va juca în turul al-III-lea preliminar al Ligii Campionilor cu FC Saburtalo Tbilisi sau Dinamo Zagreb

Valletta FC a eliminat-o în turul I preliminar pe revelaţia din Europa League a sezonului trecut, F91 Dudelange, datorită golurilor mai multe înscrise în deplasare. În tur, în Luxemburg, scorul a fost egal, 2-2, însă gazdele au condus cu 2-0 datorită golurilor marcate de Adel Bettaieb (26) şi Dominik Stolz (45), însă maltezii au punctat şi ei în repriza a doua prin Douglas Packer (64) şi Steve Borg (71), reuşind o egalare nesperată. Formaţia antrenată de Darren Abdilla a jucat din minutul 89 fără Rowen Muscat, care a primit cartonaş roşu. Nici Valletta FC nu are meciuri oficiale, cu excepţia "dublei" cu campioana Luxemburgului, campionatul Maltei urmând a începe abia la sfârşitul lunii august.