Pontul Zilei - 24 ianuarie 2019

Expertul Legalbet, Karbacher, vă recomandă Pontul Zilei de joi, 24 ianuarie 2019, format din meciul Real Madrid - Girona FC (ora 22:30), din sferturile de finală ale Cupei Spaniei, care va avea loc pe stadionul "Santiago Bernabéu" din Madrid.

Pariază acum pe meciul Real Madrid - Girona FC!

Real Madrid a avut un parcurs bun în Copa Del Rey, unde a avut 3 victorii şi o înfrângere. Echipa antrenată de Santiago Solari a eliminat-o în şaisprezecimile de finală pe UD Melilla, 4-0 în deplasare şi 6-1 acasă şi în optimile de finală pe CD Leganés, 3-0 acasă şi 0-1 deplasare. "Los Blancos" s-au distrat cu UD Melilla, pe care au eliminat-o cu scorul general de 10-1 şi şi-au luat revanşa faţă de CD Leganés, care a eliminat-o în sezonul trecut în sferturile de finală, 1-0 în deplasare şi 1-2 acasă).

► Top 5 Real Madrid

• le-a eliminat pe UD Melilla şi CD Leganés
  • a marcat 13 goluri în Copa Del Rey
  • a fost eliminată în sezonul trecut de CD Leganés în sferturi
  • este pe locul 3 în Primera División
  • va juca în etapa următoare cu RCD Espanyol (deplasare)

Conform casei de pariuri Betano (click aici pentru recenzie), Real Madrid are cota 1.35 pentru un succes iar Girona FC are cota 8.00 pentru o victorie. Egalul este cotat cu 5.50.

Meciurile all-time din Primera División

29.10.2017: Girona FC - Real Madrid 2-1

18.03.2018: Real Madrid - Girona FC 6-3

26.08.2018: Girona FC - Real Madrid 1-4

Girona Futbol Club s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, după ce a eliminat două echipe bune, clasate pe locul 5, respectiv 2 în Primera División. Echipa antrenată de Eusebio Sacristán a trecut în şaisprezecimile de finală de Deportivo Alavés, 2-2 în deplasare şi 2-1 acasă, iar în optimile de finală pe Atlético Madrid, 1-1 acasă şi 3-3 în deplasare. "Blanquivermell" sunt pentru prima dată în istorie în această fază a competiţiei.