Pontul Zilei - 2 aprilie 2019

Expertul Legalbet, Karbacher, vă recomandă Pontul Zilei de marţi, 2 aprilie 2019, care vine de la meciul AC Milan - Udinese Calcio (ora 20:00), din etapa a 30-a a campionatului Italiei (vezi aici program, rezultate şi clasament), care va avea loc pe stadionul "San Siro" din Milano.

Pariază acum pe meciul AC Milan - Udinese Calcio!

AC Milan a pierdut sâmbătă meciul disputat pe "Stadio Luigi Ferraris" cu Sampdoria Genova cu scorul de 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat de atacantul francez Grégoire Defrel, în minutul 1.

După 29 etape disputate în Serie A, echipa antrenată de Gennaro Gattuso se află pe locul 4 în clasament, având 51 puncte. Bilanţul "Rossoneri" a fost de 14 victorii, 9 egaluri şi 6 înfrângeri, golaveraj 43-27.

"Il Diavolo" are ca obiectiv în acest sezon să se claseze pe locurile 3 sau 4, pentru a juca în Liga Campionilor. Lidera Juventus Torino are 78p fiind practic campioană, iar echipa clasată pe poziţia a 2-a, SSC Napoli 63p şi nu mai pot fi ajunse, astfel că adversarele lui AC Milan vor fi Internazionale Milano 53p, Atalanta Bergamo 48p, Lazio Roma 48p, AS Roma 47p şi, poate, Sampdoria Genova 45p.

În ultimele 3 etape, gruparea AC Milan a câştigat cu Chievo Verona (2-1, deplasare) şi a pierdut cu Internazionale Milano (2-3, acasă) şi Sampdoria Genova (0-1, deplasare).

Top 5 AC Milan

• este după 29 de etape disputate pe un loc de Liga Campionilor
  • nu are niciun egal în ultimele 7 etape
  • are 3 victorii în ultimele 4 meciuri jucate acasă
  • a pierdt acasă cu Juventus, Fiorentina şi Inter Milano
  • va juca în etapa următoare cu Juventus Torino (deplasare)

Conform casei de pariuri Betano (click aici pentru recenzie), AC Milan are cota 1.50 pentru un succes iar Udinese Calcio are cota 7.00 pentru o victorie. Egalul este cotat cu 4.25.

Ultimele 5 rezultate Milan - Udinese, pe "San Siro": 1-0, 2-0, 1-1,, 0-1 şi 2-1

Rezultat tur, 04.11.2018: Udinese - Milan 0-1 (Alessio Romagnoli 90+6)

Udinese Calcio a câştigat sâmbătă meciul disputat pe "Dacia Arena" cu Genoa CFC cu scorul de 2-0. Golurile au fost marcate de Stefano Okaka în minutul 4 şi Rolando Mandragora în minutul 2.

După 28 etape disputate în Serie A, echipa antrenată de Igor Tudor se află pe locul 16 în clasament, având 28 puncte. Bilanţul "Bianconeri" a fost de 7 victorii, 7 egaluri şi 14 înfrângeri, golaveraj 26-40.

"Friulani" au ca obiectiv să nu ajungă în Serie B, însă situaţia din clasament este îngrijorătoare, pentru că are doar 3p avans faţă de Empoli FC, echipă care ocupă prima poziţie retrogradabilă. Frosinone Calcio 17p şi Chievo Verona 11p sunt practic retrogradate, astfel că "Le Zebrette" se vor bate pentru a evita locul 18 cu SPAL 1907 Ferrara 29p, Bologna FC 27p şi Empoli FC 25p.

În ultimele 3 etape, gruparea din Udine a pierdut cu Juventus Torino (1-4, deplasare) şi cu SSC Napoli (2-4, acasă) şi a câştigat în ultimul meci, pe teren propriu, cu 2-0 în faţa lui Genoa CFC.