Pontul Zilei - 19 iulie 2019

Expertul Legalbet, Karbacher, vă recomandă Pontul Zilei de vineri, iulie 2019, care vine de la meciul FC Slovan Liberec - FC Viktoria Plzeň (ora 19:30), din etapa a 2-a a campionatului Cehiei, care va avea loc pe "Stadion u Nisy" din Liberec.

Pariază acum pe meciul FC Slovan Liberec - FC Viktoria Plzeň!

FC Slovan Liberec a debutat cu o victorie în seznul 2019-2020, câştigând cu scorul de 2-1 pe "Městský stadion" cu FC Baník Ostrava. Golurile "Modrobílí" au fost marcate Jakub Pešek (54) şi Roman Potočný (90+4), în timp ce pentru "Baníček" a înscris Nemanja Kuzmanović (9). În minutul 76 gazdele au ratat un penalty prin Robert Hrubý. Echipa antrenată de Pavel Hoftych a terminat în sezonul trecut pe locul 6 în Championship Group şi a ratat calificarea în play-off-ul pentru Europa League. Obiectivul lui FC Slovan Liberec din sezonul regular este de a se califica din nou în Championship Group (locurile 1-6).

► Top 5 FC Slovan Liberec

• s-a clasat în sezonul trecut pe locul 6 în Championship Group
  • nu a reuşit decât o victorie în cele 5 etape jucate în Championship Group
  • a ajuns în sferturile Cupei Cehiei în sezonul trecut, fiind eliminată de FC Baník Ostrava
  • a învins-o ultima dată acasă pe FC Viktoria Plzeň pe 22 septembrie 2007, 2-0
  • va juca în etapa următoare cu FC Fastav Zlí (deplasare)

Conform casei de pariuri Fortuna (click aici pentru recenzie), FC Slovan Liberec are cota 3.65 pentru un succes iar FC Viktoria Plzeň are cota 2.18 pentru o victorie. Egalul este cotat cu 3.30.

Ultimele 5 rezultate din 1. Liga dintre FC Slovan Liberec şi FC Viktoria Plzeň, pe "Stadion u Nisy", au fost 0-1, 1-2, 0-3, 1-1 şi 0-2

FC Viktoria Plzeň a ratat titlul în sezonul 2018-2019, clasându-se pe locul 2 în Championship Group. "Viktorka" a avut 78p, campioana Slavia Praga 83p, in timp ce Sparta Praga cu 66p nu a contat în lupta pentru câştigarea campionatului. Echipa antrenată de Pavel Vrba au debutat cu un succes în noul sezon, 3-0 acasă pe "Doosan Arena" cu Sigma Olomouc. "Hanáci" a deschis scorul în minutul 34 prin Jakub Plšek, care a transformat o lovitură de la 11 metri, însă "roş-albaştrii" au egalat şi întors rezultatul prin golurile înscrise de Joel Ngandu Kayamba (40), Jan Kopic (72) şi Jan Kovařík (90+4). Sigma a jucat din minutul 70 fără Jakub Yunis, care a fost eliminat.