Pontul Zilei - 1 februarie 2019

Expertul Legalbet, Karbacher, vă recomandă Pontul Zilei de vineri, 1 februarie 2019, format din meciul Fenerbahçe SK - Göztepe İzmir (ora 19:30), din etapa a 20-a a campionatului Turciei, care va avea loc pe stadionul "Şükrü Saracoğlu" din İstanbul.

Pariază acum pe meciul Fenerbahçe SK - Göztepe İzmir!

Fenerbahçe SK a început bine returul din Süper Lig, câştigând 4 puncte în 2 etape, în care a terminat la egalitate, 2-2 în deplasare cu Bursaspor Kulübü şi a învins-o pe teren propriu cu 3-2 pe Yeni Malatyaspor. Cu puţină atenţie, Fener ar fi putut câştiga la Bursa, unde a fost egalată în minutul 89. În acest an au mai fost două meciuri în optimile Cupei Turciei cu Ümraniyespor, ambele pierdute cu 1-0. După 19 etape disputate, echipa antrenată de Ersun Yanal se află pe locul 15 în clasament, având 20 puncte. Bilanţul "Sarı Kanaryalar", care s-au clasat în sezonul precedent pe locul 2, a fost de 4 victorii, 8 egaluri şi 7 înfrângeri, golaveraj 20-27.

► Top 5 Fenerbahçe SK

• este exact deasupra liniei retrogradării, având 2p avans faţă de Rizespor
  • nu a pierdut în 2019 niciun meci disputat în Süper Lig
  • a avut rezultate GG în primele două etape ale returului
  • a pierdut acasă doar cu Kayserispor (2-3) şi MKE Ankaragücü (1-3)
  • va juca în etapa următoare cu Kayserispor (deplasare)

Conform casei de pariuri Betano (click aici pentru recenzie), Fenerbahçe SK are cota 1.75 pentru un succes iar Göztepe İzmir are cota 4.35 pentru o victorie. Egalul este cotat cu 4.00.

Ultimele 3 rezultate Fenerbahçe SK - Göztepe İzmir, pe "Şükrü Saracoğlu": 3-0, 0-0, 2-1

În tur, pe 25 august 2018, Göztepe a învins-o pe Fenerbahçe cu 1-0 (Halil Akbunar 66)

Göztepe İzmir a început anul cu două înfrângeri, 2-3 în deplasare cu Yeni Malatyaspor şi 0-1 pe teren propriu cu Galatasaray SK. Eşecul cu campioana a fost total nemeritat, pentru că echipa din İzmir a dominat total repriza secundă, având multe ocazii de gol, printre care şi două bare. "Galben-roşii" au jucat şi ei în optimile Cupei Turciei, însă au reuşit să o elimine pe Antalyaspor, 3-3 în deplasare şi 3-0 acasă. După 19 etape disputate, echipa antrenată de Kemal Özdeş se află pe locul 12 în clasament, având 22 puncte. Bilanţul "Göz Göz", care s-au clasat în sezonul precedent pe locul 6, a fost de 7 victorii, 1 egal şi 11 înfrângeri, golaveraj 20-23.