Isco urca la sase numarul indisponibililor la Real Madrid in acest start de sezon

Zinedine Zidane are dureri de cap pe banca tehnica a lui Real Madrid in startul acestui sezon, avand deja 6 indisponibilitati la echipa.

Dupa victoria obtinuta in fata Celtei Vigo in prima runda de La Liga, scor 3-1, Real Madrid a obtinut weekendul trecut doar o remiza pe teren propriu in fata lui Valladolid. La prima vedere este un rezultat surprinzator, insa trebuie punctat ca Real Madrid a abordat partida fara Rodrygo, Hazard, Asensio si Diaz, toti 4 fiind accidentati. La ei s-a adaugat si croatul Luka Modric, eliminat in prima etapa.

Runda trecuta a mai facut doua victime in tabara Realului. Este vorba despre James Rodriguez si Isco, schimbati in a doua repriza din cauza unor accidentari. Daca Real a dezvaluit acum cateva zile ca James Rodriguez a capatat o accidentare musculara, astazi (28 august) clubul a venit cu vesti si in ceea ce-l priveste pe Isco. Acesta a eliberat un comunicat prin care confirma ca dupa testele efectuate Isco a fost diagnosticat cu o leziune musculara la bicepsul femural drept.

Tehnicianul Realului trebuie sa gaseasca o solutie pana in weekend

Zinedine Zidane se confrunta cu sase indisponibili la Real Madrid in startul sezonului, in lot ramanand 20 jucatori apti de joc. Inca nu se stie cat de grava este starea lui Isco, asteptandu-se ca Rodrygo, Hazard si Diaz sa fie apti dupa pauza internationala. In schimb, Marco Asensio va fi indisponibil o perioada mai lunga de timp.

Inaintea pauzei competittionale in La Liga se va desfasura etapa a treia, acolo unde Real Madrid o va infrunta in deplasare pe Villarreal. La casa de pariuri Unibet oaspetii au cota 1.9 la victorie. Sa spunem ca Villarreal a acumulat 1 punct dupa doua etape, ca urmare a acelui incredibil 4-4 din prima runda contra Granadei.

Crezi ca „galacticii” vor mai comite un pas gresit?