Biletul Zilei - 31 ianuarie 2019

Expertul Legalbet, Paul, va recomanda Biletul Zilei - 31 ianuarie 2019, format din doua evenimente, Inter - Lazio si Girona - Real Madrid, la o cota totala de 2.52.

Inter - Lazio (ora 22:00)

Dupa rezultatele pe care le-am avut in celelalte trei sferturi de finala din Cupa Italiei, este greu de spus ce se va intampla in acest meci. Gazdele au pierdut in ultima runda de campionat, 0-1 la Torino, si au ajuns la doua partide la rand in Serie A in care n-au marcat. Dincolo, Lazio a dominat-o pe Juventus pret de 70 de minute, dar s-a vazut infranta cu 2-1. Doua infrangeri consecutive, cu acelasi scor, dar in fata unor oponenti puternici, Napoli si Juve.

In meciul direct de campionat, Inter s-a impus, in deplasare, scor 3-0. Partida in care am avut 11 suturi pe poarta si 13 cornere. Sunt formatii ce ataca mult pe flancuri, suteaza des la poarta, iar asta duce la lovituri de colt. Duelurile lor sunt pline de astfel de faze fixe, asa ca simt ca acesta trebuie sa fie pronosticul nostru.

Girona - Real Madrid (ora 22:30)

In tur, Real Madrid s-a impus cu 4-2, dar a fost o partida foarte complicata pentru "Los Blancos", care au marcat golurile 3 si 4 dupa mintuul 75. Calificarea nu este inca decisa, desi Girona n-a impresionat din punct de vedere ofensiv pe Santiago Bernabeu, marcand la singurele suturi pe poarta. Oaspetii n-au mai castigat un meci de la inceputul lui decembrie, cand s-au impus, tot in Cupa, 2-1 cu Alaves.

Insa Girona n-are nimic de aparat, asa ca va iesi la joc. Real Madrid a avut 10 suturi pe poarta in tur si, in conditiile in care va beneficia de destule contraatacuri, ma astept sa puna des in pericol poarta adversa.

Inter - Lazio: peste 9,5 cornere, cota 1.40

Girona - Real Madrid: peste 10,5 suturi pe poarta, cota 1.80

Cota totala: 2.52.