Biletul Zilei - 31 August 2018

Expertul Legalbet, Paul, va recomanda Biletul Zilei de vineri, 31 august, la o cota de 3.25, compus din trei meciuri foarte interesante, din Bundesliga si Eerste Divisie.

Hannover - Borussia Dortmund (ora 21:30)

Trupa pregatita de Andre Breitenreiter a inceput destul de bine sezonul, cu o remiza la Werder Bremen, scor 1-1. Hendrik Weydandt a marcat pentru oaspeti la doar un minut dupa ce-a intrat pe teren. De cealalta parte, Borussia a demolat-o pe Leipzig, scor 4-1, pe propria arena, asta desi a incasat gol in minutul 1. Witsel s-a aflat printre marcatori, iar transferul belgianului se dovedeste deja foarte util. La ultimele trei deplasari la Hannover, Borussia a incasat 8 goluri, dar a si marcat de 9 ori. Cred ca vom asista la o noua partida spectaculoasa, in care oaspetii vor fi nevoiti sa marcheze de cel putin doua ori pentru a obtine cele trei puncte.

Twente - Roda (ora 21:00)

Doua formatii ce nu si-ar fi dorit sa fie in aceasa postura, sa se intalneasca in Eerste Divisie. Ambele au retrogradat din prima liga olandeza si deja au inceput lungul drum spre revenirea in elita. Twente a castigat in prima runda, 2-1, acasa, contra celor de la Sparta Rotterdam, si a remizat la Helmond, scor 2-2, in timp ce Roda a obtinut sase puncte din sase posibile, dupa succesele cu Jong Ajax, de acasa, si cu Almere, din deplasare, amandoua cu acelasi scor, 2-1. In sezonul trecut de Eredivisie, Twente s-a impus pe teren propriu cu 3-0, desi oaspetii au avut o posesie mai buna. Ambele echipa au aratat bine in atac pana acum, insa cu ceva lacune in defensiva. Pronosticul pare unul excelent.

NEC Nijmegen - Dordrecht (ora 21:00)

Probabil cel mai dezechilibrat duel al etapei in liga a doua olandeza. NEC a inceput sezonul cu un egal, 2-2, acasa, contra celor de la Cambuur, desi gazdele au avut 2-0 in minutul 87, dar a obtinut prima victorie a stagiunii la Jong Utrecht, scor 2-1. Dupa un meci in care a dominat cap-coada, Dordrecht n-a scos decat un egal "alb" cu Helmond in runda inaugurala. A doua etapa a adus o infrangere grea, 2-5 la Jong Ajax. In sezonul trecut, am vazut doua meciuri cu sase goluri - 6-0 la Nijmegen si 3-3 la Dordrecht. Nu ma indoiesc ca si aceasta disputa va avea goluri.