Biletul Zilei - 3 ianuarie 2019

Expertul Legalbet, Paul, va recomanda Biletul Zilei - 3 ianuarie 2019, format din doua evenimente, Manchester City - Liverpool si Villarreal - Real Madrid, la o cota totala de 2.82.

Manchester City - Liverpool (ora 22:00)

City se afla la sapte puncte in spatele celor de la Liverpool, iar o victorie in acest meci direct este cruciala. In tur, am avut o remiza, 0-0, dar Mahrez a ratat un penalty atunci cand mai erau 5 minute de joc. La ultima vizita pe Etihard, Liverpool a castigat 2-1, insa vorbim de Champions League. Daca ne raportam strict la Premier League, ultimul duel City - Liverpool pe terenul "cetatenilor" s-a concluzionat cu victoria gazdelor, 5-0.

Dupa doua infrangeri la rand, baietii lui Guardiola au castigat la Southampton, 3-1, iar nivelul de incredere inaintea unui asemenea duel este din nou la paramentrii potriviti. Manchester City va forta inca din start, in timp ce oaspetii vor astepta contraatacul. Dar inainte ca acesta sa vina, sunt sanse mari ca City sa fi apucat deja sa marcheze.

Villarreal - Real Madrid (ora 22:30)

Dupa o scurta pauza, LaLiga se intoarce oferindu-ne un duel extrem de ofertant, Villarreal - Real Madrid. Oaspetii au castigat Campionatul Mondial al Cluburilor, insa nu putem spune clar ca madrilenii si-au revenit. Adversarii din acea competitie au fost modesti, iar trofeul obtinut nu atesta mare lucru. Real se afla pe locul 4 in LaLiga, cu 29 de puncte, golaveraj 24-19. Sunt totusi trei victorii la rand, toate fara gol incasat.

Gazdele de azi sunt, in mod surprinzator, la retrogradare, pe locul 18, cu doar 15 puncte, golaveraj 17-21. In ultimele trei luni ale lui 2018, a castigat doar doua partide in campionat. Pe teren propriu, Villarreal a marcat doar 7 goluri in 10 meciuri.

Atunci de ce vom miza pe over? Deoarece istoricul celor doua formatii este plin de partide spectaculoase, iar acum Villarreal chiar trebuie sa forteze victoria. In schimb, aceasta pauza a cam intrerupt "momentum-ul" defensiv pe care se afla Real. Ma astept la destule faze de poarta si, automat, la goluri.