Biletul Zilei - 24 Octombrie 2018

Expertul Legalbet, Paul, va recomanda Biletul Zilei - 24 Octombrie 2018, format din trei evenimente, Liverpool - Steaua Rosie Belgrad, PSG - Napoli si Copil - Cilic, la o cota totala de 3.19.

Liverpool - Steaua Rosie Belgrad (ora 22:00)

"Cormoranii" n-au convins in ultima vreme, inclusiv in weekend, in victoria de la Huddersfield, scor 1-0. Salah a marcat singurul gol al partidei, cu Liverpool avand doar 2 suturi pe poarta. A fost cel de-al 5-lea meci la rand in care baietii lui Jurgen Klopp nu reusesc sa marcheze mai mult de un gol. Dar contra unui adversar precum Steaua Rosie Belgrad, lucrurile ar trebui sa stea diferit. Cel putin in teorie.

Sarbii au mancat bataie grav la Paris, 1-6, insa planeaza si unele suspiciuni de blat. Francezii au avut 17 suturi pe poarta, 13 cornere, dintre care 4 in prima repriza. Cum Liverpool nu prea mai gaseste poarta, am sa merg pe cea de-a doua varianta, in care gazdele incep tare partida si prind cateva lovituri de colt chiar in primele minute.

PSG - Napoli (ora 22:00)

O "dubla" care poate sa decida multe in aceasta grupa incepe diseara pe "Parc des Princes". PSG a demolat tot in ultima vreme, marcand cel putin trei goluri in ultimele sase partide. Chiar si-n infrangerea de la Liveprool, elevii lui Tuchel au inscris de cel putin doua ori. Este o borna sub care PSG n-a coborat niciodata in aceasta stagiune. Sigur, acum intalneste o echipa italiana, cu Ancelotti pe banca, care a castigat ultimele trei meciuri fara sa incaseze gol, dar siguranta defensivei am vazut-o in disputa cu Juventus. Ea nu prea exista.

Cel putin nu in partidele cu echipele mari. PSG are niste jucatori fenomenali, foarte rapizi in fata, iar centrul napoletan este destul de lent. Gazdele vor avea destule oportunitati de-a marca si cred ca vor converti macar doua.

Copil - Cilic (ora 21:30)

In optimile de finala de la Basel, Marius se confrunta cu Cilic, undeva in jur de ora 21:30. Cei doi au inceput sa aiba un istoric, intalnindu-se in acest sezon de doua ori, la Cincy si US Open. La primul turneu, croatul s-a impus in set decisiv, in timp ce la competitia de Mare Slem a profitat de abandonul lui Copil in setul 3. Cilic avea 2-0, controla meciul, dar sa nu uitam ca romanul a condus cu 5-1 in actul inaugural, ratand cinci mingi de set. Pana acum, Marius a avut o evolutie apreciata, cedandu-si serviciul doar de 2 ori in 3 partide (el a jucat si-n calificari). Daca aceasta arma ii va functiona, atunci Marin va avea din nou dificultati in a-l invinge. Asta chiar daca si el a aratat magnific in primul tur, cu Shapovalov, scor 6-2, 6-4.