Biletul Zilei - 24 ianuarie 2019

Expertul Legalbet, Paul, va recomanda Biletul Zilei - 24 ianuarie 2019, format din doua evenimente, Ajax - Heerenveen si Chelsea - Tottenham, la o cota totala de 2.58.

Ajax - Heereveen (ora 21:45)

La doar cateva zile de la intalnirea de campionat, cele doua formatii se intalnesc in sferturile de finala ale Cupei. In Eredivisie, partida s-a incheiat la egalitate, 4-4, dar a avut o desfasurare incredibila. Gazdele au condus cu 3-1 si au ratat un penalty in ultimul minut al primei reprize. Pe urma, Heereveen a egalat, dar Hunteeaar i-a adus pe cei de la Ajax din nou in avantaj. Ultimul gol al meciului a fost marcat in prelungiri.

A fost al 5-lea meci la rand intre cele doua echipe in care s-au marcat cel putin patru goluri. Ajax este o masina de goluri, iar Heereveen a inscris cel putin 2 goluri in ultimele sase meciuri. Ne asteptam din nou la multe reusite.

Chelsea - Tottenham (ora 21:45)

In tur, Tottenham s-a impus cu 1-0, dar au fost cu totul alte conditii. Unicul gol al meciului a fost marcat de Kane. Acum, atacantul celor de la Spurs este indisponibil, iar alaturi de el, nu vor juca Son, Alli, Wanyama, Lucas si Sissoko. Chiar si cu unele absente, Tottenham s-a impus in ultima runda din Premier League, 2-1 la Fulham.

Chelsea vine dupa o infrangere in "derby-ul" cu Arsena din deplasare, 0-2, dar a reusit un transfer important in aceasta saptamana - Higuain. Argentinianul este asteptat sa debuteze contra lui Tottenham. Asta inseamna si ca Hazard va avea mai mult spatiu de actiune in atac. Chelsea s-a impus in 5 dintre ultimele 7 dueluri de acasa cu Spurs.

Ajax - Heerenveen: peste 3,5 goluri, cota 1.56

Chelsea - Tottenham: Chelsea castiga, cota 1.66