Biletul Zilei - 16 Octombrie 2018

Expertul Legalbet, Paul, va recomanda Biletul Zilei - 16 Octombrie 2018, format din doua evenimente, Gibraltar - Liechtenstein si Franta - Germania, la o cota totala de 2.89.

Gibraltar - Liechtenstein (ora 21:45)

Echipa gazda a obtinut in urma cu trei zile prima victorie intr-un meci oficial din istorie. Dupa 22 de infrangeri la rand, Gibraltarul a batut-o, in deplasare, pe Armenia, scor 1-0. Singurul gol al disputei a fost marcat de Chipolina, din penalty, in minutul 50. La sfarsitul celor 90 de minute, n-a mai contat ca armenii au avut 72% posesie si si-au procurat 34 de ocazii de-a marca.

Pe teren propriu, Gibraltarul a incasat cel putin doua goluri in ultimele 10 partide oficiale. Singurul meci care nu s-a incheiat si cu cel putin trei goluri pe tabela a fost ultimul, 0-2 cu Macedonia. Pe terenul artificial de pe " Victoria Stadium ", oaspetii n-au mai avut niciun chef sa forteze in cea de-a doua repriza, tinand cont de faptul ca aveau deja 2-0 pe tabela.

Liechtenstein vine dupa o infrangere clara in Macedonia, scor 1-4, si a ajuns astfel la doua esecuri in trei partide. Singura victorie a fost obtinuta pe teren propriu, 2-0 cu Gibraltar. In legatura cu meciul direct, a fost unul destul de frumos, cu ambele formatii jucand deschis. Daca nimereau mai des cadrul portii, poate ca asistam la mai multe goluri.

Franta - Germania (ora 21:45)

Franta a aratat destul de rau in amicalul cu Islanda, terminat la egalitate, 2-2. Oaspetii au condus cu 2-0 pana-n ultimele 5 minute, cand Mbappe si-a facut simtita prezenta. Totusi, in disputele oficiale, campioana mondiala a remizat in deplasare, 0-0 cu Germania, si a invins, acasa, pe Olanda, scor 2-1. De cealalta parte, Germania trece prin cea mai proasta perioada din istorie. Cel putin din punct de vedere ofensiv. Baietii lui Low n-au mai marcat de 3 partide oficiale, neexistand precedent in trecut.

Totusi, infrangerea din Olanda, desi la un scor mare, 0-3, nu exprima chiar realitatea din teren. Ultimele doua goluri au venit tarziu in partida, iar Germania si-a creat destule oportunitati de-a marca. Doar ca asa cum am mai spus, nu mai are un golgheter pregatit sa le impinga in poarta. Iar mijlocul este lent.

In meciul din Germania, am avut 10 suturi pe poarta, desi am asistat la o remiza "alba". Cum oaspetii vin setati sa marcheze si sa invinga, evident ca vom asista la un meci mai spectaculos.