Biletul Zilei - 11 Noiembrie 2018

Expertul Legalbet, Paul, va recomanda Biletul Zilei - 11 Noiembrie 2018, format din doua evenimente, Dinamo - FCSB si Real Potosi - Jorge Wilstermann, la o cota totala de 2.97.

Dinamo - FCSB (ora 21:00)

Este "derby-ul" Romaniei, insa nu prea mai pare asa din cauza pozitiei ocupate in clasament de dinamovisti. "Cainii" se afla pe locul 11, cu 16 puncte adunate in 14 runde, golaveraj 14-20. In etapa precedenta, a castigat la Voluntari, 1-0, printr-un penalty in minutele de prelungiri. A fost primul succes in campionat de la sfarsitul lui august incoace.

FCSB nu arata neaparat bine, formatia lui Dica fiind eliminata si din Cupa Romaniei, dar are doua victorii la rand in Liga 1 si este pe pozitia secunda, cu 27 de puncte, golaveraj 28-14. Daca se va impune cu Dinamo, o va egala pe CFR la puncte.

Noua dintre ultimele 10 confruntari au fost cu goluri in ambele porti, asa ca ma astept si acum la un meci frumos, cu ocazii de poarta. Desigur, oaspetii ar trebui sa aiba initiativa.

Real Potosi - Jorge Wilstermann (ora 23:15)

Real Potosi se intoarce pe teren propriu dupa o infrangere la La Paz, 1-5 contra celor de la The Strongest. Dar, acasa, lucrurile stau diferit. Potosi n-a mai pierdut de 4 meciuri, inregistrand trei victorii si o remiza. Apararea ramane in continuare punctul slab, formatia incasand 16 goluri in 9 partide pe teren propriu. Wilstermann este pe locul 6 in Bolivia, cu 33 de puncte in 18 etape, golaveraj 29-19. Nu este departe de primele pozitii, dar trebuie sa vina cu puncte si de "afara". In deplasare, campioana are cinci infrangeri in 9 partide.

Wilstermann a castigat ultimele 5 confruntari directe, iar in 4 dintre ele a marcat cel putin 4 goluri. La ultima deplasare la Potosi, s-a impus cu 6-0.