Un englez a castigat aproape 8.200 £ cu o investitie de 21 £

Campioana Angliei, Manchester City, a realizat pe 9 ianuarie 2019, cel mai mare scor din acest început de an, învingând-o pe "Etihad Stadium" cu scorul de 9-0 pe Burton Albion în prima manşă a semifinalei din Cupa Ligii. Golurile "cetăţenilor" au fost marcate de Kevin De Bruyne 5, Gabriel Jesus 30, 34, 57, 65, Oleksandr Zinchenko 37, Phil Foden 62, Kyle Walker 70 şi Riyad Mahrez 83. Meciul retul va avea loc pe 22 ianuarie 2019 la Burton upon Trent, pe "Pirelli Stadium".

A pariat 21.80 £ şi a câştigat peste 8.000 £

Un parior norocos din Anglia a câștigat mai mult de 8.000 de lire sterline, după ce a pariat că Manchester City va câştiga cu scorul de 9-0 în faţa lui Burton Albion şi că belgianul Kevin De Bruyne va deschide scorul. Conform TalkSport, pariorul a mizat 21.80 lire sterline, cota fiind de 375.00. În minutul 83 biletul era câştigător, pentru că De Bruyne a marcat primul gol al partidei, iar Riyad Mahrez a marcat al 9-lea gol. Pe tabela de marcaj era 9-0, astfel că pariorul a avut cu siguranţă mari emoţii, pentru că orice gol marcat în cele 7 minute rămase, plus prelungiri, ar fi însemnat ca biletul să fie necâştigător.

"Citizens" au marcat 16 goluri cu Rotherham şi Burton

Fericitul câştigător a postat biletul câştigător pe Twitter, care i-a adus un câştig de 8.196.80 lire sterline, în care i-a mulţumit lui Kevin De Bruyne că a marcat primul şi lui Riyad Mahrez pentru ultimul gol. Echipa antrenată de spaniolul Pep Guardiola a învins-o cu 9-0 pe faţa nefericita Burton Albion (locul 9 în League One) şi și-a egalat recordul unui meci câştigat la cea mai mare diferență de goluri din istorie, unde avea un 10-1 cu Huddersfield Town în urmă cu 32 de ani. Trebuie de menţionat că pe 6 ianuarie 2019, "Sky Blues" au surclasat-o şi pe Rotherham United (locul 21 în Championship) în Cupa Angliei. Următorul meci al lui Manchester City va fi pe 14 ianuarie 2019, acasă, cu Wolverhampton Wanderers, în Premier League (vezi aici program, rezultate şi clasament).