Toronto Raptors - Miami Heat, al doilea meci al seriei

Va recomand aici sa mizati pe victoria celor de la Toronto Raptors, inclusiv prelungirile, la o cota de 1.55 oferita de Unibet

Dupa ce a pierdut primul meci in prelungiri, scor 96-102(90-90), Toronto Raptors este obligata sa castige acest meci, pr care il va juca tot pe propria arena, si sa egaleze scorul la general inaintea urmatoarelor doua meciuri, care se vor juca la Miami. Heat a facut un meci bun, cu coordonatorul Goran Dragic in mare forma, acesta fiind si principalul marcator cu 26 de puncte.

Toronto a avut puterea sa revina in meciul trecut si sa-l duca in prelungiri, acolo unde nu a gasit drumul spre cos si a pierdut, diferenta fiind facuta de procentajul mai slab la aruncarile de doua puncte: doar 41% fata de 51,5% al oaspetilor. Cred ca in acest meci ar trebui incercate mai mult aruncarile de la distanta, acolo unde Raptors a stat excelent, cu 8 din 11 reusite.

Ma astept la un meci mult mai bun facut de una din vedetele lui Toronto, Kyle Lowry, care nu a jucat la adevarata sa valoare in meciul precedent, si impreuna cu DeMar DeRozan cred ca vor reusi sa-si duca echipa catre victorie.