Pontul Zilei - 16 Octombrie 2018

Expertul Legalbet, Karbacher, vă recomandă Pontul Zilei de marţi, 16 octombrie 2018, format din meciul Insulele Comore - Maroc (ora 15:00), din preliminariile Cupei Africii pe Naţiuni, Grupa B.

Insulele Comore - Maroc

Reprezentativa Insulelor Comore a pierdut dramatic, scor 0-1, meciul disputat sâmbătă în deplasare pe stadionul "Stade Mohammed V" din Casablanca cu Maroc, primind gol la ultima fază a jocului. Unicol gol al meciului a fost marcat de Fayçal Fajr, în minutul 90+7. Echipa antrenată de Amir Abdou se află pe locul 4 în clasament (ultimul), având 1 punct, după Camerun 7 puncte, Maroc 6 puncte şi Malawi 3 puncte.

Echipa naţională a Marocului a câştigat cu mari emoţii meciul disputat la Casablanca cu Insulele Comore, cu scorul de 1-0, golul fiind marcat de Fayçal Fajr, atunci când nimeni nu mai spera, în minutul 90+7. Camerun a învins, previzibil pe Malawi, astfel că echipa antrenată de Hervé Renard a rămas pe locul 2 în clasament, cu 6 puncte, după "Leii neîmblânziţi" 7 puncte, dar înaintea lui Malawi 3 puncte şi a Insulelor Comore 1 punct.

Conform casei de pariuri Efbet (click aici pentru recenzie), Insulele Comore are cota 9.50 pentru un succes iar Maroc are cota 1.35 pentru o victorie. Egalul este cotat cu 5.00. Totul se va decide probabil în meciul Maroc - Camerun, care va avea loc luna viitoare pe 16 noiembrie 2018. Până atunci Maroc va juca marţi pe "Stade Said Mohamed Cheikh" din Mitsamiouli cu Insulele Comore şi este obligată să câştige. Tot azi, în celălalt meci, Camerun o va întâlni în deplasare pe Malawi. Cel mai probabil, atât "Les Coelacantes", cât şi "Les Lions Indomptables", vor câştiga 3 puncte, fiind echipele mai valoroase.