''Intoarcerea'' lui Moukandjo, Troyes - Lorient

Pe Stade de L'Aube are loc azi prima mansa a meciului dintre Troyes si Lorient, partida ce va desemna echipa care va juca in sezonul viitor in Ligue 1.

Gazdele au prins locul de baraj in ultima etapa dupa un meci dramatic la Sochaux, condusi cu 2-0 la pauza au revenit si au obtinut victoria cu 3-2 dupa un adevarat forcing in ultimele 30 de minute ale jocului, astfel ca reusita din min 88 a lui Grandsir Samuel insemnind victoria si dreptul de a juca azi pentru promovare.

Oaspetii, o formatie cu un apetit ofensiv in general, au azi motive in plus de bucurie in conditiile in care antrenorul Casoni va putea sa beneficieze si de serviciile golgheterului Moukandjo, acesta lipsind pe final de sezon datorita unei accidentari, si care marcase 13 goluri inainte de a fi indisponibil.