Cota 2 pentru meciurile din Champions League

Napoli - Real Madrid (21:45)

Dupa 3 partide mai putin reusite in La Liga, weekendul trecut Real Madrid a obtinut o victorie clara in deplasare impotriva lui Eibar, scor 4-1. Aceasta are darul de a face nu neaparat jucatorii lui Zidane, cat mai ales suporterii celor de la Real Madrid sa aiba mai putine emotii in vederea partidei cu Napoli. Din cele 3 deplasari avute in grupele Ligii Campionilor, Real Madrid a obtinut o victorie si doua remize.

Saptamana trecuta Napoli a jucat doua derby-uri, pierzand cu Juventus in Cupa Italiei, pentru ca in weekend sa se impuna in deplasare in fata celor de la AS Roma. Patru victorii si o infrangere a acumulat Napoli in ultimele 5 etape din Serie A, din acestea doar in partida cu Genoa de pe teren propriu reusind sa nu primeasca gol. Din cele 3 partide de pe teren propriu in grupele Ligii Campionilor, Napoli a obtinut o victorie, o remiza, suferind o infrangere.

In turul desfasurat acum trei saptamani, Napoli incepea decis, deschizand scorul in minutul 8 prin Insigne. Benzema a adus egalarea 10 minute mai tarziu, pentru ca in repriza secunda Real Madrid sa mai marcheze de doua ori. Opinam ca Real Madrid are o cota prea mare la victorie, insa vom fi mai prudenti si nu vom alege o victorie a oaspetilor, ci faptul ca Real Madrid va castiga cel putin o repriza.

Pont Napoli - Real Madrid: Real Madrid castiga cel putin o repriza (1.65)

Arsenal - Bayern Munchen (21:45)

Arsenal traverseaza o perioada destul de proasta, weekendul trecut pierzand in fata lui Liverpool cu 1-3. Astfel, ''tunarii'' au suferit nu mai putin de 4 infrangeri in ultimele 6 partide, fiind foarte probabil ca Wenger sa nu mai stea pe banca lui Arsenal si sezonul viitor. Din cele 3 partide pe teren propriu din faza grupelor Champions League, Arsenal a obtinut doua victorii si o remiza.

Bayern Munchen a obtinut 6 victorii si o remiza in precedentele 7 partide, marcand 25 goluri, primind doar doua. De altfel, ultima infrangere a bavarezilor era acel surprinzator 2-3 in fata lui Rostov din luna noiembrie a anului trecut. Din ultimele 6 deplasari din Champions League insa, Bayern Munchen a obtinut doar o victorie, fiecare dintre cele 3 infrangeri venind la un singur gol diferenta.

In urma cu 3 saptamani Bayern Munchen o invingea pe Arsenal cu 5-1, desi in prima repriza scorul era egal.  Cu acelasi scor se incheia si intalnirea directa din faza grupelor Champions League a sezonului trecut. Pe teren propriu Arsenal invinsese cu 2-0. In vederea acestei partide ''tunarii'' nu pot conta pe 4 jucatori, cel mai important fiind Ozil, in vreme ce la Bayern Munchen lipseste goalkeeperul Neuer. Astfel, sunt de parere ca in partida de astazi vor fi inscrise cel putin doua goluri.

Pont Arsenal - Bayern Munchen: peste 1.5 goluri (1.19)