Cota 2 - 30 decembrie 2018

Speram sa se incheie anul asa cum trebuie, iar cote 2 din 30 decembrie 2018 sa fie castigatoare, asta si pentru ca am ales doua evenimente din Premier League.

Crystal Palace - Chelsea (Ora 14:00)

Invingatoaer in ultimele doua meciuri directe, ambele disputate in acest an, Chelsea vrea sa incheie 2018 asa cum trebuie, dar sa nu uitam ca Palace este o echipa care se tine bine, a reusit in cel mai recent meci jucat acasa, tot contra acestei echipe, sa castige cu 2-1. De altfel, as vera sa ma rezum tot ala un pariu pe goluri, asta si pentru ca in ultimele patru partide directe am avut mereu ambele marcheaza & peste 2.5 goluri.

Manchester United - Bournemouth (Ora 18:30)

Sper ca anul sa se incheie foate bine pentru United, echipa care a reusit ca in decurs de doua meciuri cu noul tehnician pe banca sa obtina numarul maxim de puncte, dar din meciuri contra echipelor care lasa de dorit. Precedentele sapte meciuri disputate de “diavoli” au adus mereu goluri de ambele parti si cel putin trei modificari de scor, ceea ce astept sa se intample si in momentul de fata, pentru ca Bournemouth este o formatie care nu te iarta atunci cand are ocazia, lucru pe care l-am vazut si in tur, cand United s-a impus tarziu, a fost 2-1, gratie unul gol inscris de Marcus Rashford, in minutele de prelungire.