Cota 2 - 19 aprilie 2019

Expertul Legalbet, Karbacher, vă recomandă Cota 2 de vineri, 19 aprilie 2019, care vine de la meciurile Sheffield United - Nottingham Forest (ora 14:30), care va avea loc pe stadionul "Bramall Lane" din Sheffield şi Leeds United - Wigan Athletic (ora 17:00), care va avea loc pe stadionul "Elland Road" din Leeds, ambele din etapa a 43-a a campionatului Angliei (Championship).

Sheffield United - Nottingham Forest

Sheffield United a câştigat 5p în ultimele 3 etape, în care a câştigat cu 1-0 acasă în faţa lui Preston North End şi a terminat la egalitate, 1-1 în deplasare cu Birmingham City şi 1-1 acasă cu Millwall FC. Echipa antrenată de Chris Wilder este cu 4 etape înainte de finalul sezonului pe locul 3, cu 79p. "The Blades" sunt la 3p de Leeds United, care se află pe locul 2, care duce direct în Premier League. Nottingham Forest trece printr-o perioadă slabă, având 3 înfrângeri consecutive, 1-2 în deplasare cu Rotherham United, 0-3 în deplasare cu Sheffield Wednesday şi 1-2 acasă cu Blackburn Rovers. Echipa antrenată de Martin O'Neill este pe locul 11 în clasament, cu 57p şi a cam ratat calificarea pentru play-off. "The Reds" sunt la 8p de locul 6, ultimul de play-off şi e greu de crezut că vor putea recupera o diferenţă atât de mare de puncte în ultimele 4 etape. În tur, pe 3 noiembrie 2019, Nottingham Forest a învins-o pe Sheffield United cu 1-0.

Ultimele 5 rezultate din Championship dintre Sheffield United şi Nottingham Forest, pe stadionul "Bramall Lane", au fost 1-1 0-0, 0-0, 2-1 şi 0-0.

Leeds United - Wigan Athletic

Leeds United a trecut cu bine peste înfrângerea din deplasare, 0-1 cu Birmingham City, câştigând ultimele 2 meciuri, 2-0 în deplasare cu Preston North End şi 1-0 acasă cu Sheffield Wednesday. Echipa antrenată de Marcelo Bielsa este pe locul 2 în clasament şi are 82p cu 4 etape înainte de finalul sezonului, cu 3p mai multe decât Sheffield United, care este pe poziţia a 3-a. "The Whites" depind doar de ei pentru a promova în Premier League şi nu au voie să rateze vineri cele 3p. Wigan Athletic a câştigat 2p în ultimele 3 etape în care a remizat în deplasare, 2-2 cu Bristol City, a pierdut în deplasare cu Hull City şi, în ultima partidă, a terminat la egalitate acasă, 1-1 cu Norwich City. Echipa antrenată de Paul Cook este cu 4 etape înainte de finalul sezonului pe locul 21, exact deasupra liniei retrogradării. "The Latics" au 2p avans faţă de Rotherham United şi dacă vor pierde la Leeds, riscă să ajungă pe poziţia a 22-a, care este de League One. În tur, pe 4 noiembrie 2019, Wigan Athletic a pierdut în faţa lui Leeds United cu 1-2.

Ultimele 4 rezultate din Championship dintre Leeds United - Wigan Athletic, pe stadionul "Elland Road", au fost 0-2, 2-0, 0-2 şi 1-1.