Cota 2 - 17 aprilie 2019

Expertul Legalbet, Karbacher, vă recomandă Cota 2 de miercuri, 17 aprilie 2019, care vine de la meciurile FC Nantes - Paris Saint-Germain (ora 20:00), din etapa a 28-a a campionatului Franţei (Ligue 1), care va avea loc pe "Stade de la Beaujoire" din Nantes şi SS Lazio - Udinese Calcio (ora 20:00), din etapa a 25-a a campionatului Italiei (Serie A), care va avea loc pe "Stadio Olimpico" din Roma.

FC Nantes - Paris Saint-Germain

FC Nantes a avut 3 înfrângeri consecutive în campionatul Franţei, 0-1 în deplasare cu Stade Reims, 2-2 acasă cu Lille OSC şi 0-1 în deplasare cu Toulouse FC, însă în ultima etapă a câştigat acasă, 2-1 cu Olympique Lyon, o echipă clasată pe podium. După 31 de etape disputate, echipa antrenată de Vahid Halilhodžić se află pe locul 15 în clasament, având 34 puncte. "Les Canaris" nu au însă emoţii foarte mari cu retrogradarea, pentru că au 10p avans faţă de EA Guingamp, echipă care se află pe prima poziţie retrogradabilă şi la 9p de Dijon FCO, formaţie care ocupa poziţia de baraj.

Paris Saint-Germain a avut 8 victorii consecutive în Ligue 1, însă în ultimele două etape jucătorii nu au mai avut motivaţie, iar rezultatele au fost 2-2 acasă cu RC Strasbourg şi mai ales un umilitor 1-5 în deplasare cu Lille OSC. După 31 de etape disputate, echipa antrenată de Thomas Tuchel se află pe locul 1 în clasament, având 81 puncte. "Les Parisiens" au 17p avans faţă de ocupanta locului 2 Lille OSC şi dacă vor câştiga restanţa de la Nantes, vor avea 20p. Vor mai fi de disputat 6 etape din acest sezon, astfel că PSG poate fi campioană în weekend, când va juca acasă cu AS Monaco.

Rezultat tur, 22.12.2018: Paris Saint-Germain - FC Nantes 1-0 (Kylian Mbappé 68)

Ultimele 5 rezultate din Ligue 1 dintre FC Nantes şi Paris SG, pe "Stade de la Beaujoire", au fost 1-2, 0-2, 1-4, 0-2 şi 0-1

SS Lazio - Udinese

SS Lazio trece printr-o perioadă slabă în Serie A, câştigând un singur punct în ultimele 3 etape, în care a pierdut în deplasare, 0-1 cu SPAL 1907 Ferrara, a remizat acasă, 2-2 cu Sassuolo Calcio şi, în ultima partidă, a fost învinsă în deplasare cu 1-0 de AC Milan. După 31 de etape disputate, echipa antrenată de Simone Inzaghi se află pe locul 8 în clasament, având 49 puncte. "Biancocelesti" sunt la 5p de AC Milan, echipă care se află pe ultimul loc de Liga Campionilor, însă dacă vor câştiga restanţa cu Udinese, vor urca un loc în clasament şi vor fi la 2p de "Rossoneri".

Udinese Calcio a câştigat 4p în ultimele 3 etape disputate în campionatului Italiei, în care a terminat la egalitate, 1-1 în deplasare cu AC Milan, a învins-o cu 3-2 acasă pe Empoli FC şi a pierdut în ultima partidă, 0-1 în deplasare cu AS Roma. După 31 de etape disputate, echipa antrenată de Igor Tudor se află pe locul 16 în clasament, având 32 puncte. "Bianconeri" sunt la doar 3p de Empoli FC, echipă care se află pe prima poziţie retrogradabilă, astfel că are un final de sezon dificil, jucând sub presiunea că pot ajunge în Serie B.

Rezultat tur, 26.09.2018: Udinese - Lazio 1-2 (Bram Nuytinck 80 - Francesco Acerbi 61, Joaquin Correa 66)

Ultimele 5 rezultate din Serie A dintre Lazio şi Udinese, pe "Stadio Olimpico", au fost 2-1, 0-1, 2-0, 1-0 şi 3-0

► Pronosticuri

► FC Nantes - Paris Saint-Germain: Gazdele câştigă cel puţin o repriză, NU, cota 1.40

► SS Lazio - Udinese Calcio: sub 3,5 goluri, cota 1.45