Biletul Zilei - 27 August 2018

Tipsterul Legalbet, IulianGGMU, va recomanda Biletul Zilei 27 august 2018, cu doua evenimente din campionate europene, respectiv Liga 1 Betano si Serie A.

Inceputul de saptamana vine cu doua meciuri interesante, FC Botosani si Sepsi se vor infrunta, pentru ca in campionatul Italiei sa avem prologul rundei a doua, cu AS Roma si Atalanta in prim-plan, cele doua ne aduc o cota finala de 2.38 la agentia de pariuri Betano.

FC Botosani - Sepsi (ora 18:00)

Revine fotbalul in Moldova, iar FC Botosani are nevoie de succes dupa o pauza de trei etape, confruntari in care a reusit doua remize si un esec. In etapa trecuta a venit si primul esec stagional pentru echipa la care Costel Enache continua sa fie antrenor. Botosanenii au jucat la Iasi, in derby-ul Moldovei, pierzand cu 1-2 in fata Politehnicii din Iasi. Un mare plus este acela ca joaca pe teren propriu, “Municipal” fiind stadionul unde a castigat singurul meci de pana acum, cat si acela unde a inscris in ambele confuntari in care a ramas neinvinsa. De partea cealalta, Sepsi este o echipa frumoasa, ofera un joc bun, care pana in momentul de fata o aduce pe locul 7, cu tot atatea puncte. Daca cele doua echipe au ceva in comun acela este esecul suferit in runda anterioara, covasnenii au pierdut in fata lui FCSB.

Cum ambele sunt echipe care nu dau inapoi atunci cand joaca, cred ca Botosani - Sepsi este un duel in care golurile au venit, in cele doua jocuri directe disputate pe “Municipal” am avut parte de zece goluri si ambele au punctaj de fiecare data.

Peste 1.5 goluri 1.44 la Betano

AS Roma - Atalanta (21:30)

Favorita sa obtina toate punctele in acest meci, asa cum a facut-o si in runda inaugurala, cand Edin Dzeko a iesit la rampa cu un minut inaintea meciului sustinut la Torino, cu AC. Trupa lui Di Francescoa schimbat mult in aceasta pauza de mercato, romanii alegand sa se indrepe spre o formula de jucatori tineri, printre care se numara si Kluivert Jr. Ante Coric, doi dintre cei care au venit in aceasta vara. De partea cealalta, Atalanta este in priza, angrenata atat in Europa League, cat si in campionat, pot spune ca a facut fata cu brio acestor provocari. A inceput campionatul cum nu se putea mai bine, o victorie cu 4-0 in fata lui Frosinone, ajutata fiinf de si de statutul de gazda pe care l-a avut, dar in cele sase meciuri deja oficiale pe care le are, a inregistrat cinci victorii si un rezultat de egalitate.

Urmeaza ca Atalanta sa joace pentru intrarea in grupele Europa League, dar cred ca Gian Piero Gasperini este un tehnician care are pe cine sa se bazeze pentru a juca pe doua planuri, ceea ce ma face sa cred ca putem avea un duel pe cinste si in acest meci, suficient de alert cat sa vedem un nou succes al Romei, dar pentru care sa munceasca, sa inscrie de cel putin doua ori.