Biletul Zilei - 24 Septembrie 2018

Tipsterul Legalbet, IulianGGMU, vine in intampinarea voastra cu doua evenimente din fotbalul inferior, care alcatuiesc Biletul Zilei din 24 Septembrie. Guabira - Sucre si Apollon Nea Salamis sunt duelurile spre care mi-am indreptat atentia.

►Guabira – Sucre (ora 22:00)

Gazdelor le place acest statut si s-a vazut foarte bine ca din cele patru victorii pe care le-au obtinut, trei dintre ele au fost pe teren propriu si acum par sa aiba in fata cel mai accesibil adversar pe care prima liga din Bolivia il ofera. Sucre este codasa, cu sase puncte pare ca a intrat din nou pe o panta descendenta si pierde joc dupa joc. In prezent se afla pe doua infrangeri la rand, dar in deplasare pe langa ca nu are o victorie, din sapte meciuri a suferit cinci infrangeri. In etapa trecuta Guabira a trecut tot acasa de Bolivar, o echipa de la care asteptarile sunt destul de mari si cu toate ca a jucat cu un om plus timp de o ora, astept ca de data asta sa repete rezultatul, dar succesul sa vina mult mai usor, inca de la pauza

►Apollon - Nea Salamis (Ora 19:00)

Favorita certa si in acest duel, Apollon are nevoie sa gestioneze bine acest joc, deoarece de saptamana viitoare din nou vor incepe cupele europene si este nevoita sa joace la mijlocul saptamanii. Si cu trei meciuri mai putine decat anumite echipe, aceasta ramane una dintre favoritele la titlu si ne-a demonstrat in singurul meci pe care l-a jucat ca o poate face intr-un stil mare. Este cea mai ofensiva echipa atunci cand joaca acasa, a trecut cu 5-1 de Pafos, a reusit sa inscrie in poarta lui Lazio, intruneste toate elementele sa astept din partea ei o victorie la cel putin doua goluri diferenta si inca din prima repriza