Batraneste, tot in sus!

Am reusit sa trec cu bine si de runda 2! Pasi mici si desi inainte!
Biletul “principal” mi-a returnat azi un 12.9RON rezonabili! Ostilitatile au stat cam asa :
Meciul Realului – nici o emotie! Imi trebuiau doua goluri marcate de madrileni, s-a terminat 2-3. Isco a marcat primul gol “folositor” mie si la cum a aratat golul asta….pariul deja era castigat! A aratat ca doua goluri!😎 Mai tineti minte cand jucam pe maidan “Ingrasatea” si golurile punctau diferit?! Unul cu piciorul-un punct, cu capul-doua puncte, cu genunchiul-trei puncte, “la misto”-patru puncte?! Asa si asta al lui Isco-cel putin de doua puncte!
Dortmund au varsat amarul pe cei de la Frankfurt, asa cum ma asteptam!
In schimb, baietii de la Leicester s-au folosit mai mult decat ma asteptam! Treaba lor….urmeaza meciul de UCL! Sa nu zica ca nu le-am spus…  Au turat puternic tot sperand sa-mi buseasca mie biletul! 😂 Numai ca am si eu “oamenii mei”! 😎Cristinel Benteke continua sa stea pe val si uite asa biletul a ramas in picioare!
Ce mai tura-vura, biletul a returnat 12,9RON iar “bagajul” meu inaintea rundei 3 a ajuns la suma de 43,4RON. Greu! Greu la deal! Dar e bine ca e la deal! 😜
Biletul al doilea – dezastru! Nici nu vreau sa ma mai gandesc la el! Nu ma avantajeaza! Imi strica Karma! 😂 Am si uitat ca l-am jucat! 😇
Asadar, pe fuga, ca acum incep sa bata clopotele! Runda 3! Am in cont 43,4RON asta inseamna ca pentru runda asta ma lafai in 10,85RON(un sfert din suma totala).

Fara prea multa vorba pentru ca, asa cum spuneam, lucrurile se precipita aici in parc si acum incepe slujba, biletele jucate arata cam asa:

Comentariile pe marginea biletelor le voi face la inceputul rundei urmatoare! Acum totul e pe fuga! 😜
Aveti grija cu mielul, cantitatea de oua si "agheazma" ingerate si....ne vedem, care scapam, la runda urmatoare! 😂

P.S. :  - nu am facut nici o investitie suplimentara nici azi!
          - nu am plasat mai mult de un sfert din suma disponibila la inceputul rundei.