Vlad Chiricheș nu mai joacă pentru FCSB din cauza unei accidentări: „A fost ultimul lui meci”
Gigi Becali a anunțat oficial că Vlad Chiricheș nu va mai evolua pentru FCSB, după accidentarea suferită în meciul cu Farul, câștigat cu 3-2. Patronul echipei din Berceni a precizat că fundașul de 36 de ani are o ruptură care îl va ține departe de gazon timp de două sau trei luni, ratând astfel restul sezonului.
„A fost ultimul meci al lui Chiricheș pentru că s-a accidentat, are ruptură la nu știu ce, nu mai are timp să se refacă, mai sunt câteva meciuri. La revedere! Nu se reface, trebuie să stea 2-3 luni”, a afirmat Gigi Becali în cadrul unei intervenții la Fanatik.
Relația dintre fotbalist și patron a fost marcată de critici dure în ultima perioadă, Becali declarându-se chiar „ușurat” de absența forțată a acestuia. În actuala stagiune 2025/2026, Vlad Chiricheș a adunat 434 de minute jucate în cele 11 partide disputate pentru formația bucureșteană în prima ligă.
- Fundașul central a revenit la FCSB în iulie 2023 din postura de jucător liber de contract, după o perioadă lungă petrecută în campionatul Italiei.
- În actuala stagiune 2025/2026, Vlad Chiricheș a adunat 434 de minute jucate în cele 11 partide disputate pentru formația bucureșteană în prima ligă.