Incheiat

PSG - Manchester City. Pontul lui Bashinsky

Acțiune

In meciul din sferturile Ligii Campionilor, dintre PSG si Manchester City, pariorul profesionist Dmitry Bashinksy este increzator in victoria francezilor.

Paris Saint Germain este deja campioana in Ligue 1, asadar francezi se pot concentra acum in totalitate pe Liga Campionilor. PSG a demonstrat o forma de joc buna in aceasta competitie pana acum, in runda precedenta eliminand o alta echipa englezeasca, Chelsea.

Manchester City s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor dupa o victorie cu Dinamo Kiev, meciul fiind decis in prima mansa in urma victoriei englezilor cu scorul de 3-1 pe terenul ucrainienilor. Meciul retur s-a incheiat la egalitate, scor 0-0.

In campionat Manchester City se afla pe pozitia a 4-a, si nu se afla in cea mai buna forma de joc. In urma cu doua etape a pierdut pe propriul teren cu rivala Manchester United, iar in urma cu 3 etape a obtinut doar un rezultat de egalitate cu Nowich.

Din cauza accidentarilor, de la oaspeti vor lipsi jucatori importanti, precum Yaya Toure, Vincent Kompany si Raheem Sterling.